Horizon Zero Dawn z 1996 roku. Fanowski demake pokazuje rozgrywkę na PlayStation 1

Horizon Zero Dawn z 1996 roku. Fanowski demake pokazuje rozgrywkę na PlayStation 1

Horizon Zero Dawn Demake
Horizon Zero Dawn Demake
Źródło zdjęć: © YouTube | ZeoNyph
16.05.2022 12:25, aktualizacja: 23.05.2022 13:21

Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, jak mógłby wyglądać Horizon Zero Dawn w wersji na PlayStation 1, to z odsieczą nadchodzi niepohamowana pomysłowość graczy. W sieci pojawił się fanowski demake.

Ostatnie tygodnie mijają pod znakiem fanowskich projektów. Portal w wersji na Unreal Engine 5 wygląda imponująco. Nic dziwnego, bowiem narzędzie od Epic Games pozwala na uzyskanie fotorealizmu, co udowadnia np. ten materiał. Odświeżona wersja Need for Speed: Underground 2 również odbiła się szerokim echem w sieci, a teraz nadszedł czas na fanowską wersję Horizon Zero Dawn. Z tą różnicą, że jest to demake.

Jeden z internautów opublikował urocze, choć krótkie nagranie, gdzie możemy obejrzeć Horizon Zero Dawn w wersji na PlayStation 1. Rozdzielczość zarejestrowanego obrazu wynosi zawrotne 320x240. Całość, począwszy od modelowania i teksturowania, skończywszy na renderowaniu, została stworzona za pomocą programu Blender. Autor wyjaśnia, że inspirował się starszymi grami z cyklu Tomb Raider oraz Resident Evil.

Na nagraniu widzimy niezbyt rozbudowane menu gry, które jednak wiernie naśladuje oryginał i przemyca "dawny klimat", oraz heroiczną wspinaczkę rudowłosej wojowniczki. Rozgrywka kończy się śmiercią Aloy, a to wszystko przez Czujkę, a konkretnie przez jej sztandarowy atak. Samą maszynę spotkamy również w Horizon Forbidden West. Nagranie wygląda archaicznie, jednak doskonale wpisuje się w klimat gier, które znamy z PlayStation 1.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)