Portal w wersji na Unreal Engine 5. To projekt jednego z fanów

Strona głównaPortal w wersji na Unreal Engine 5. To projekt jednego z fanów
09.05.2022 11:28
Portal
Portal
Źródło zdjęć: © theportalwiki.net

Projekt pewnego internauty pokazuje nam, jak mogłaby wyglądać gra Portal, gdyby stworzono ją przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Fanowskie nagranie z odświeżoną wersją tego tytułu pojawiło się w sieci.

Nowa wersja silnika Unreal Engine konsekwentnie przyciąga kolejnych twórców, którzy za pomocą tego narzędzia chcą realizować swoje projekty. Nie tylko duże, profesjonalne studia korzystają z narzędzia od Epic Games. Lista fanowskich projektów wydłuża się z każdym dniem. Do tego grona dołącza odświeżona wersja, popularnej produkcji Valve.

Internauta o pseudonimie Alf Does Stuff opublikował interesujące nagranie - pierwszy poziom gry Portal, odtworzony za pomocą silnika Unreal Engine 5. Jak informuje autor, "każdy element został indywidualnie przerobiony i ponownie oteksturowany, a niektóre z tych tekstur są nawet w rozdzielczości 8k". Wykorzystano też technikę ray tracingu. Co ciekawe, projekt powstał jako praca zaliczeniowa na studia.

Jak sam twórca przyznaje, możliwe jest rozwinięcie tego projektu w pełnoprawny remake i jeśli ktoś "czuje się na siłach", to może w tym celu skontaktować się z autorem. To nie jedyny fanowski projekt, o którym zrobiło się ostatnio głośno. Gracze są wyjątkowo zainteresowani nową wersją Need for Speed: Underground 2, która powstaje na Unreal Engine 4.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)