Gorąco wokół Superhot. Poszło o wycięte sceny

Gorąco wokół Superhot. Poszło o wycięte sceny

Superhot
Superhot
26.07.2021 15:55

Co się dzieje, gdy twórcy, postanowią dokonać we własnej grze istotnych zmian? Rozpęta się burza w komentarzach.

Polska gra Superhot to fenomen. Świetny pomysł, połączony z błyskotliwą realizacją, sprawił, że niewielkie studio z Łodzi wypuściło w świat sporego kalibru hit. Gra świetnie sprawdza się praktycznie na każdej platformie, królując nawet w wersji na wirtualną rzeczywistość. I o tę ostatnią wersję się rozchodzi.

Twórcy Superhot podjęli suwerenną decyzję o wycięciu z gry fragmentów związanych z samobójstwem i samookaleczaniem. I nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Już wcześniej pojawiła się w niej opcja ich przewinięcia. Twórcy doszli jednak do wniosku, że "na tego rodzaju zawartość nie ma miejsca w wirtualnej rzeczywistości Superhot" i "żałują, że zajęło to tak dużo czasu".

Efekt? Torpedowanie gry w ocenach. W ciągu kilku dni Superhot "zyskało" kilkaset" negatywnych opinii na Steamie. Gracze zarzucają twórcom cenzurowanie treści, dołączanie do trendu "cancel culture" i poddawaniu się "politycznej poprawności".

Oburzeni gracze dodają, że wspomniane fragmenty były nierozerwalnie związane z fabułą i ich usunięcie jest błędem. Twórcy kontrują, tłumacząc decyzję prośbami od fanów gry.

Krytyka w komentarzach nie będzie miała jednak wpływu na ogólną ocenę Superhot, bo szybko zareagował Steam, kategoryzując wypowiedzi jako "opinię na temat".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)