Zmien skórke
Logo Polygamii

Dwóch i Ten Trzeci - Marcin M. Drews. O największych targach gier, o których nie słyszeliście, dorastaniu z Adrianem Chmielarzem, growej pracy licencjackiej, Łowcach Przygód i fekaliach

Dzisiejszy tytuł odcinka jest na tyle obrazowy, że chyba nie musimy nic do niego dodawać.

W naszej rozmowie z dziennikarzem, twórcą gier, redaktorem naczelnym, animatorem, publicystą i długo mógłbym jeszcze wymieniać, ale lepiej będzie powiedzieć, z człowiekiem orkiestrą Marcinem M. Drewsem.  Działo się tak wiele, że aż sami nie potrafimy zebrać tego wszystkiego do “kupy” (po przesłuchaniu odcinka zrozumiecie, dlaczego użyliśmy akurat tego rzeczownika).

Marcin był również wykładowcą akademickim, jednak jak sam przyznaje, ma dość krytyczny stosunek do polskiego systemu edukacji, jednak zaliczenie całego cyklu aż po uczelnie wyższe, może przynieść sporo korzyści

Był taki moment, w moim życiu, kiedy siedziałem w toalecie i zabrakło papieru. Wtedy stwierdziłem, że gdybym miał dyplom, to by się moja historia potoczyła inaczej i nie musiałbym sobie brudzić ręki. Stąd ta idea, jednak żeby zrobić te studia. Po prostu stwierdziłem, że mając te kilkanaście lat w branży dziennikarskiej PR-owskiej, gamedevowej, to zrobię ten dyplom, po to, żeby tym maluczkim pokazywać, że nie muszę sobie ręką d**y podcierać i po prostu poszedłem, i zrobiłem.

Marcin nie stracił na szczęście życiowego optymizmu i jak sam mówi:

W tym całym rynsztoku, zawsze odnajdują się perły i diamenty. I powiem więcej, są ludzie, którzy w gó**ie pływają i pozostają czyści. To jest piękne. Dla takich ludzi warto żyć, dla takich ludzi warto prowadzić zajęcia. Nawet jeśli w ciągu dwóch lat na 200 studentów zdarzy wam się jeden taki człowiek, to warto.

Spokojnie, o gamedevie również rozmawialiśmy, poznaliśmy nowe nieznane fakty na temat Tajemnicy Statuetki i jakie polskie targi gier są najlepsze. Zamiast więc streszczać odcinek, tak jak mamy to w zwyczaju, polecimy Wam od razu odtworzyć nagrania. Koniecznie sprawdźcie również linki, które przewijają się w trakcie naszej rozmowy. Bez wyjaśnienia umieszczamy je również tutaj, a jeżeli chcecie dowiedzieć się, co spowodowało, że rozmawialiśmy na temat każdego z nich, koniecznie posłuchajcie: Łowcy Przygód, Zamek Sulisław, Top Hat, Wyspian studios, Książka Filmy Interaktywne

Jeżeli z YouTubem Wam nie po drodze, to…

Podcast pobierzecie tutaj.

Jesteśmy również na iTunes!

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę – twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier – dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo?
Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Źródło: nasze mikrofony]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry