Dwóch i Ten Trzeci – Arkadiusz Reikowski. O muzyce i dźwiękach w grach

Tytuł dzisiejszego odcinka jest wyjątkowo krótki, bo to pierwszy gość w naszym programie, zajmujący się w grach warstwą audio - dlatego też staraliśmy się pozostać w tym jednym temacie, aby zgłębić go jak najlepiej. Choć parę innych kwestii też poruszyliśmy.

Dwóch i Ten Trzeci – Arkadiusz Reikowski. O muzyce i dźwiękach w grach
Oskar Śniegowski

12.04.2016 | aktual.: 13.04.2016 10:10

Można powiedzieć, że Arkadiusza - autora muzyki m.in. do Kholata, Layers of Fear i nadchodzącego Seven - zalaliśmy pytaniami. Byliśmy ciekawi wielu spraw: jego początków w branży jako kompozytor, trybu i stylu jego pracy, procesu kompozytorskiego, specyfice współpracy z różnymi studiami, inspiracji, zawartości domowego studia muzycznego czy różnic między tworzeniem muzyki a dźwięków. Pogadaliśmy też co nieco m.in. o Japonii, sławetnej grze Sadness krakowskiego Nibrisu czy nadchodzącym Seven, przy którym Arek również pracuje.

Nie będziemy zachęcać Was tym razem do odsłuchania odcinka, raz, że wspomniane zagadnienia bronią się, jak mamy nadzieję sami, a dwa, że określenie “odsłuchiwać” brzmi zbyt przewrotnie przy epizodzie z kompozytorem.

https://youtu.be/mT_Qy-2HyiQ

Jeżeli z YouTubem Wam nie po drodze, to…

Jesteśmy również na iTunes!

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę – twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier – dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo?

Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Źródło: Na Pyrkonie jakiś zagorzały fan mangi i anime rozpędzony rzucił się na stoisko z poduszkami przedstawiającymi waifu. Ochrona musiała go wyprowadzać, bo krzyczał coś, że to jego dziewczyna i nie może jej zostawić. Z kieszeni wypadł mu pendrive. Znalezione, nie kradzione. ]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.