Dwóch i Ten Trzeci #11 - Tomasz Tomaszewski. Czy Koale też crunchują?

Strona głównaDwóch i Ten Trzeci #11 - Tomasz Tomaszewski. Czy Koale też crunchują?
26.07.2015 17:00
Dwóch i Ten Trzeci #11 - Tomasz Tomaszewski. Czy Koale też crunchują?
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDYNgree

Ostatnie lata to świetny okres dla polskiego gamedev'u. Wiele ekip odnosi międzynarodowe sukcesy i zdobywa grono wiernych fanów. Jednym ze studiów, które niewątpliwie należy do tej grupy jest Crunching Koalas.

bDYNgrdx

Mała, pięcioosobowa ekipa, której pierwszą produkcja jest Mousecraft. Wyjątkowe połączenie Tetrisa i Lemmingów, które swoją premierę miało trochę ponad rok temu. Jeżeli śledzicie kolejne paczki z serii Humble Bundle, to z pewnością zetknęliście się z tą produkcją, gdyż pojawiła się w jednym z ostatnich zestawów.

Do naszego wirtualnego studia zaprosiliśmy Tomasza Tomaszewskiego, jednego ze współzałożycieli Crunching Koalas. Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak trudno wkręcić się w ten biznes, znaleźć pierwsze zlecenia, wydać grę i radzić sobie z recenzentami, którzy nie lubią swojej pracy.

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę - twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier - dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

bDYNgrdz

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo? Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Przez cały rok podlewałem pestkę arbuza, bo chciałem wyhodować najlepszego arbuza na świecie. Urósł ogromny. Miał prawie pół metra średnicy. Okazało się, że to magiczny arbuz, który spełnia życzenia. Poprosiłem go o dysk SDD. Dostałem wypasiony model 512GB, ale sam arbuz zniknął. Wyparował. Na dysku znalazłem plik mp3. Właśnie go słuchacie.]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

327007660384344106
bDYNgrev