CD Projekt Red zatrudnia moderów. Będą rozwijać Cyberpunk 2077

CD Projekt Red zatrudnia moderów. Będą rozwijać Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red
31.08.2021 12:05

CD Projekt Red intensyfikuje prace nad grą Cyberpunk 2077. Studio zdecydowało się na zatrudnienie moderów, którzy mają wspierać zespół odpowiadający za popremierowe wsparcie dla gry.

CD Projekt Red poinformował za pośrednictwem kanału na Discordzie, że Cyberpunk 2077 otrzyma dodatkowe wsparcie. Tym razem od moderów. Ich zadania nie zostały jeszcze jednoznacznie określone.

Do zespołu CDPR dołączą ludzie o pseudonimach Traderain, Blumster, Nightmarea i rfuzzo, którzy pracować będą jako firma YigSost. W przeszłości odpowiadali oni już za stworzenie narzędzi moderskich do Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077, które nazywały się Wolvenkit i redscript. Teraz mają zajmować się nie tylko modami, ale także "projektami związanymi z działaniem gry".

Wiadomo jednak, że głównym powodem, dla którego ekipa dołączyła do CD Projekt Red jest chęć otwarcia gry na społeczność moderską. Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 nie spełnił oczekiwań, ale twórcy modyfikacji do gry udowodnili, że wiele problemów da się załatać oddolnie. Jeśli najnowsza gra redów będzie przystępna dla twórców modyfikacji, jest do dla niej kolejna szansa na poprawę swojej reputacji.

Skryim również nie był technologiczną perełką w dniu premiery, a sama gra zawierała wiele błędów, lecz po pewnym czasie prawie nikogo nie interesowała już podstawowa wersja piątej części TES. Gra żyła swoim życiem dzięki modyfikacjom. Być może podobna strategia jest szansą dla CDPR, aby wydłużyć życie Cyberpunka.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)