Broken Ranks - otwarta beta rusza już dziś. To może być polski hit

Strona głównaBroken Ranks - otwarta beta rusza już dziś. To może być polski hit
18.09.2021 15:46
Broken Ranks
Broken Ranks
Źródło zdjęć: © brokenranks.com

Broken Ranks to gra MMO polskiej produkcji, która może osiągnąć sukces. Już dziś rusza otwarta beta, a dokładniej jej druga część. Każdy będzie mógł sprawdzić, czy ta gra MMORPG faktycznie jest taka dobra, jak ją malują.

Otwarta beta Broken Ranks rusza 17 września 2021 o 21:00 i potrwa do 19 września 2021 do godziny 21:00. W tym czasie każdy będzie mógł przetestować produkcję studia Whitemoon.

Świat przedstawiony w Broken Ranks oparty jest o klasyczne założenia fantasy. Widok w rzucie izometrycznym nawiązuje z kolei do klasyków gier RPG, takich jak Baldur's Gate czy Fallout. Wydaje się, że gracze chętnie sięgają w ostatnich latach po produkcje bazujące na stylistyce przypominającej klasyki gatunku.

Broken Ranks do gra z długą historią. Jej premiera miała mieć miejsce już kilka lat temu, bo w 2017 roku. Jak widać, projekt nadal nie jest ukończony, ale kolejna otwarta beta daje nadzieję, że premiera jest już bliżej, niż można by się spodziewać.

Świat przedstawiony w grze już na pierwszy rzut oka przypomina Wiedźmina 3. Brudne średniowiecze z iście słowiańskimi lokacjami dają dobry efekt. Oczywiście ze względu na konwencję, w której gra została stworzona, jest to tylko luźne skojarzenie bazujące na stylistyce budynków i palecie wykorzystanych barw.

Czy Broken Ranks trafi na rynek w dobrym czasie? Wydaje się, że tak. Obecnie gry retro są dość popularne, więc być może nawiązująca do klasycznych gier RPG produkcja polskiego studia Whitemoon zdoła przebić się do mainstreamu.

Dodatkowym atutem Broken Ranks jest fakt, że bazuje na grze The Pride of Taern, która ma już swoje lata. Zdążyła już zbudować więc sporą bazę fanów, którzy prawdopodobnie zechcą sprawdzić jej odświeżoną wersję czy też "ewolucję", którą w założeniu ma stanowić polska produkcja.

Udostępnij:
Komentarze (0)