Goodboy Galaxy zebrał kasę w dobę. To pierwsza gra na GBA od 14 lat

Goodboy Galaxy na GBA
Goodboy Galaxy na GBA
Źródło zdjęć: © YouTube

31.08.2021 12:50

Goodboy Galaxy zebrał oczekiwaną kwotę na Kickstarterze w ciągu jednego dnia. Twórcy potrzebowali 18 tysięcy funtów, na zrealizowanie projektu, a na ten moment zebrali już blisko pięć razy więcej. To pierwsza gra na GBA od 2007 roku.

Goodboy Galaxy zostanie wydany nie tylko w wersji na Game Boy Advance, ale także na PC i Nintendo Switch. Nie da się ukryć, że to chęć wypuszczenia gry na przeszło 20-letni sprzęt przyciągnęła masę chętnych na Kickstarterze. Produkcja gry została opłacona w mniej niż dobę, a i udało się zgarnąć znacznie więcej środków.

W momencie powstawania tego artykułu zbiórka dobija do 90 tysięcy funtów. To pięciokrotnie więcej niż zakładali twórcy. Jak widać, gry retro są nadal w modzie. I pozostaje się nam z tego tylko cieszyć.

Goodboy Galaxy to gra, za którą odpowiadają dwie osoby - Rik Nicol i Jeremy Clarke. W przeszłości byli zatrudnieni u dewelopera zajmującego się grami mobilnymi.

Pierwsza od 14 lat na Game Boy Advance będzie "słodszym" Metroid. Twórcy porównują grę również do Cave Story. Każdy chętny może już teraz sprawdzić wersję demonstracyjną Goodboy Galaxy. Dla mnie, jako dla osoby, która spędziła długie godziny grając w produkcji z GBA, prezentuje się ona nieźle.

Ostatnią produkcją, która została oficjalnie wydana na GBA jest The Bee, czyli Pszczółka Maja. Goodboy Galaxy ma zostać wydany na kartridżach do GBA bez licencji i wsparcia ze strony Nintendo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)