Baldur's Gate: Dark Alliance jednak trafi na PC

Baldur's Gate: Dark Alliance jednak trafi na PC

Baldur's Gate: Dark Alliance
Baldur's Gate: Dark Alliance
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
11.05.2021 10:10

W przygotowanym na okazję reedycji gry trailerze twórcy poinformowali, że Dark Alliance trafi na wszystkie możliwe konsole, ale zabrakło informacji o PC. Teraz Black Isle Studios potwierdza, że taka wersja również nadchodzi.

Z jakichś przyczyny 7 maja "Baldur's Gate: Dark Alliance" wskoczył na PS4, PS5, Xboksa One i Series X, a także konsolę Nintendo Switch - ale nie na PC. Teraz twórcy tłumaczą, że premierowe wydanie portu na komputery wymaga dodatkowej pracy, zwłaszcza nad trybem kooperacji.

Ale dokładna data wciąż pozostaje nieznana, poza enigmatycznym "później w tym roku". Tymczasem na YouTubie są już pierwsze nagrywki z reedycji "Dark Alliance". I muszę trochę odszczekać, bo trailer nowej wersji wydawał mi się paskudny i sądziłem, że kontakt z grą będzie estetyczną katastrofą.

Tymczasem na gameplayach wszystko wygląda naprawdę elegancko i zachęcająco. Tekstury nie są kanciaste, animacje walki bardzo płynne i generalnie nie wygląda to, jak wyciągnięta z muzeum produkcja.

Przypomnijmy, że "Dark Alliance" to spin-off serii "Baldur's Gate", w którego do tej pory zagrać mogli wyłącznie posiadacze PS2, GameCube'a, Xboksa i Game Boya Advance. W grze wcielamy się w jednego z trzech wojowników, którzy wyruszają tropem szajki złodziei. Odwiedzamy znane z głównych gier regiony i miejsca, jak Wybrzeże Mieczy czy miasto Wrota Baldura.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)