Zmien skórke
Logo Polygamii

Brendan „PlayerUnknown” Greene kończy z PUBG

Czas na jakieś nowe wyzwanie. I granie w gry.

Jeszcze kilka lat temu – popularny moder. Obecnie, do teraz – człowiek odpowiedzialny za rewolucję gatunku battle royale. Gdy w 2017 roku startował z PlayerUnknown’s Battlegrounds, otwieraliśmy coraz szerzej oczy. Kolejne wpisy o rekordach, pierwsze o rozpoczynających się epigonach, nabijanie się z Fortnite’a, że „próbuje być jak PUBG”. Dwa lata później naszą branżą rządzi odmiana sieciowej zabawy, którą zapoczątkował. Nawet jeśli same PUBG ledwo goni za gigantyczną konkurencją. Greene’a to już nie musi tak bardzo obchodzić, bo żegna się z Seoulem oraz ciągłym pilnowaniem prac nad Battlegrounds.

Przeprowadza się do Amsterdamu i chociaż nie odchodzi z PUBG Corp., otwiera tam nowy zespół firmy, PUBG Special Projects. Pisze w oficjalnym oświadczeniu: „Ostatnie pięć lat mojego życia kręciło się wyłącznie wokół battle royale. To była niesamowita podróż, nasza gra osiągnęła szczyty, których nawet sobie wcześniej nie potrafiłem wyobrazić. Widząc, jak rozrosła się nasza gra, czym jest obecnie, nie potrafię przestać dziękować naszym fanom i niesamowitej drużynie PUBG Corporation.” No standard. Wszak zdążył już zapewne zdobyć niemałą fortunę.

Ale co dalej? Jego zespół ma skupić się na czymś zupełnie nowym, ale – jak zdążyliście się na pewno domyślić – wciąż sieciowym.

Naszym zadaniem ma być badanie, eksperymentowanie, tworzenie nowych technologii, narzędzi i gameplayu. Ale dla mnie to dużo więcej. Razem z grupą deweloperów oraz naukowców sprawdzimy nowe możliwości interakcji i połączenia w przestrzeni growej. Dwa lata spędziłem właściwie w drodze, spotykając was wszystkich na konwentach lub innych branżowych wydarzeniach, co było cudownym doświadczeniem, ale brakowało mi miejsca, które mogłem nazwać domem, oraz pokoju, w którym mogłem pograć w gry. Nie mogę się zatem doczekać rozpoczęcia nowej przygody, z nowymi ludźmi, w nowym miejscu, a także ponownego grania. Zobaczymy, co skrywa przyszłość.

Czy tylko ja podejrzewam, że „badanie nowych możliwości” oznacza mniej więcej to samo, co „tworzenie zupełnie nowego przeboju”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry