Baldur’s Gate 3. Twórcy mają złe wieści dotyczące daty premiery

Baldur’s Gate 3. Twórcy mają złe wieści dotyczące daty premiery

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.06.2021 10:45

Larian Studios od długiego czasu pracują nad Baldur’s Gate 3 i wszystko wskazuje na to, że prace potrwają jeszcze wiele miesięcy. Twórcy potwierdzili, że w tym roku gra na pewno nie wyjdzie z wczesnego dostępu.

Baldur’s Gate 3 to tytuł, na który wiele osób czeka z niecierpliwością. Dla mnie już teraz gra jest jak nieoszlifowany diament, chociaż od 2020 roku jest cały czas we wczesnym dostępie. Po cichu liczyłam, że w tym roku uda mi się zagrać w pełną wersję gry, ale twórcy rozwiali właśnie wszelką moją nadzieję. 

- Nie skończymy gry do przyszłego roku. Na pewno Baldur’s Gate 3 nie ukaże się w 2021 - powiedział założyciel studia Swen Vincke w rozmowie z GameSpot.

Po dodaniu klasy druida i kilku nowych zaklęć nie było również żadnej większej aktualizacji. Najbliższe również skupią się na wprowadzaniu poprawek do zawartości w grze. "Nowa aktualizacja skupia się na funkcjach, a nie nowych treściach. Jest odpowiedzią na opinie i komentarze graczy", wyjaśnił Vincke.

Nad grą pracuje obecnie 6 studiów, które w tym momencie poprawiają wszystkie błędy i niedociągnięcia z wczesnego dostępu, które zgłosili im gracze. Jednocześnie trwają prace nad ukończeniem reszty gry. A jak przyznał Vincke, "ta bestia wciąż się rozrasta".

Szef Larian Studios odniósł się również do pytań dotyczących trybu Mistrza Gry (Game Master), znanym z Divinity: Original Sin 2. Vincke przyznał, że BG3 wiele skorzystałby na tym trybie, jednak w tym momencie twórcy nie mogą obiecać, że będzie on dostępny.

Na razie więc pozostaje nam cierpliwie czekać. Jeżeli jednak tęsknicie za rozgrywką inspirowaną najpopularniejszym systemem RPG na świecie, możecie sprawdzić takie gry, jak Solasta: Crown of the Magister lub Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Drugi tytuł będzie miał premierę już 22 czerwca br. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)