D&D: Dark Alliance na nowym trailerze. Akcja, kooperacja i żadnych rzutów kośćmi

Dark Alliance
Dark Alliance
Źródło zdjęć: © YouTube.com

16.03.2021 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy zwiastun rozgrywki "Dark Alliance" jest pełen beholderów, upiorów i innych kultowych dla D&D potworów, ale zamiast rzucać kośćmi na test ataku, przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnikami w trzecioosobowej grze akcji nastawionej na współpracę.

Gra "Dark Alliance" została zapowiedziana przez Wizards of the Coast i Tuque Games jeszcze w 2019, ale od tego czasu niewiele o niej słyszeliśmy. Najnowszy trailer ujawnia nie tylko, jak ma wyglądać rozgrywka, ale również datę premiery gry. Ta planowana jest już na 22 czerwca 2021

Tytuł jest spadkobiercą "Baldur's Gate: Dark Alliance" - hack&slasha wydanego na PS2 w 2001 roku. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z grą podobną do "Diablo", z izometryczną kamerą. Zamiast tego twórcy postawili na epickie walki z widokiem zza pleców. 

Nowe "Dark Alliance" to gra wieloosobowa, nastawiona na kooperację, która nieco przypomina… "Marvel’s Avengers" w klimacie fantasy. Z trailera możemy wnioskować, że akcji i widowiskowych walk z potworami nie zabranie, ale być może po prostu twórcy dobrze zmontowali wideo. 

Akcja gry nawiązuje do prozy R.A. Salvatore’a, który stworzył najbardziej kultową postać Zapomnianych Krain - mrocznego elfa Drizzta Do’urdena. To właśnie słynny łowca z Doliny Lodowego Wichru (Icewind Dale) i jego towarzysze są postaciami, w które przyjdzie nam się wcielić w "D&D: Dark Alliance". 

Czwórce przyjaciół nie zabraknie przeciwników: w trailerze są beholdery, lodowi giganci i białe smoki, więc możemy spodziewać się, że zobaczymy zarówno najbardziej znane potwory z Zapomnianych Krain, jak i wiele innych. 

Chociaż gra wzbudzi największe emocje przede wszystkim u fanów Dungeons & Dragons, to myślę, że warto obserwować ten tytuł, aż pojawi się więcej szczegółów na temat faktycznej rozgrywki. W końcu dobrych gier kooperacyjnych nie ma aż tak wiele, więc trzymam kciuki, by ten tytuł choć trochę wypełnił niszę. 

"Dark Alliance" ukaże się 22 czerwca 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)