Activision Blizzard publikuje raport kwartalny. Bywało lepiej

Activision Blizzard publikuje raport kwartalny. Bywało lepiej

Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard
Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard
26.04.2022 11:02, aktualizacja: 23.05.2022 13:24

Activision Blizzard rozpoczyna rok 2022 w nieco słabszym stylu. Opublikowano raport kwartalny, który wskazuje na to, że gracze tracą zainteresowanie produkcjami tej firmy. Wyniki finansowe również nie napawają optymizmem.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku nie są - mówiąc dyplomatycznie - zaskakująco dobre. Activision Blizzard traci graczy, co również przekłada się na kondycję finansową firmy.

W pierwszym kwartale bieżącego roku, przychody netto Activision Blizzard wyniosły 1,77 mld dolarów. W analogicznym okresie poprzedniego roku - 2,28 mld dolarów. Widać zatem wyraźny spadek.

Liczba użytkowników, grających w tytuły autorstwa Activision, maleje. Raport wskazuje, że obecnie twórcy serii Call of Duty mogą pochwalić się wynikiem 100 mln aktywnych użytkowników. Nie jest to wynik zły (sam w sobie), aczkolwiek w analogicznym okresie ubiegłego roku, liczba ta wynosiła 150 mln. Kolejny, wyraźny spadek. Może takie inicjatywy jak Operation Monarch odrobią straty we frekwencji.

Cały raport znajdziemy pod tym adresem. Należy zauważyć, że kontrowersje związane z Activision Blizzard, to temat, który często powraca. Liczne skandale oraz afery nie tworzą dobrych warunków do rozwoju gier, a wyniki zdają się to potwierdzać. Być może atmosfera się trochę "oczyści" pod skrzydłami Microsoftu.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)