5 najlepszych zmian w aktualizacji Sons of The Forest

5 najlepszych zmian w aktualizacji Sons of The Forest15.03.2023 14:49
Brama w Sons of The Forest
Brama w Sons of The Forest
Źródło zdjęć: © Polygamia

Za nami duża aktualizacja Sons of The Forest, która wprowadziła do rozgrywki kilka wyśmienitych elementów. To jednak nie koniec rozwoju gry, bowiem w drodze są kolejne update'y.

O takim debiucie gry marzy wielu deweloperów. Premiera Sons of The Forest w Early Accessie sprawiła, że platforma Steam odmówiła posłuszeństwa – taka była skala zainteresowania nową grą od studia Endnight Games. Dodajmy, że w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 2 mln kopii Sons of The Forest.

Skupmy się jednak na tym, jak Sons of The Forest wygląda dzisiaj, czyli trzy tygodnie po premierze. Po drodze otrzymaliśmy niewielkie hotfixy, które wprowadziły np. system skrótów klawiszowych, a niedawno gra otrzymała potężną aktualizację o rozmiarze niespełna 1 GB. Przyjrzyjmy się więc tym najlepszym i najważniejszym nowościom w Sons of The Forest.

PS VR2 - od czego zacząć? Poradnik dla początkujących

Bramy w Sons of The Forest

Już nie trzeba kombinować. Do tej pory gracze byli skazani na tworzenie struktur, które co prawda spełniały swoją rolę, ale z bramą wiele wspólnego nie miały. Teraz to się zmienia i bramy w Sons of The Forest są już normą. Jej wykonanie jest dziecinnie proste, wystarczy jedna kłoda i kilka sekund "szukania" dogodnego miejsca w naszym murze. Działa również wtedy, jeśli mur osadzono na nierównym terenie, chociaż i tak wszystko ma swoje granice.

  • Brama w Sons of The Forest
  • Brama w Sons of The Forest
[1/2] Brama w Sons of The ForestŹródło zdjęć: © Polygamia

Pełna zabudowa trójkątnych struktur

Brzmi dziwnie, ale sprawa jest prosta. Od teraz za sprawą aktualizacji możemy wypełnić kłodami trójkątne struktury. Do tej pory w Sons of The Forest nie było możliwości zapełnienia niektórych elementów budowli, a teraz to się zmienia. Poniższa grafika wizualizuje, o co tak naprawdę chodzi. Wystarczy podejść do takiego miejsca i wrzucić kawałek naszej kłody.

Sons of The Forest i wypełnianie wolnej przestrzeni w trójkątnych strukturach
Sons of The Forest i wypełnianie wolnej przestrzeni w trójkątnych strukturach© Polygamia

Zamek w Sons of The Forest

Oczywiście nie mówimy o zamku jako budowli (chociaż widziałem w sieci, że gracze tworzą zamki, a nawet całe miasta!), tylko o formie blokady drzwi. Tak, od teraz możemy taką blokadę stworzyć i, dajmy na to, zamknąć tam niegrzecznego Kelvina. Działa, chociaż trzeba przyznać, że ta blokada wygląda jak wygląda. W The Forest wyglądało to lepiej.

  • Zamek w Sons of The Forest
  • Zamek w Sons of The Forest
[1/2] Zamek w Sons of The ForestŹródło zdjęć: © Polygamia

Lotnia w Sons of The Forest

Gdy mam gorszy dzień, to odpalam Horizon Forbidden West i latam sobie na grzbiecie Solarptaka. Po prostu, podziwiam widoczki i relaksuję się. Coś podobnego mamy teraz w Sons of The Forest. Wraz z aktualizacją w grze pojawiła się lotnia i nie będę odkrywczy, jeśli napiszę, że pozwala ona wzbić się w przestworza. To świetny środek transportu, no i fajnie jest podziwiać świat z nowej perspektywy. Niektóre widoczki są naprawdę zacne. Pamiętajcie, że lotni nie wrzucimy do naszego ekwipunku, więc jeśli chcemy z niej korzystać regularnie, to najlepiej zostawić ją w naszej bazie.

  • Lotnia w Sons of The Forest
  • Lotnia w Sons of The Forest
  • Lotnia w Sons of The Forest
[1/3] Lotnia w Sons of The ForestŹródło zdjęć: © Polygamia

Nie ma takiego spania

Ta zmiana diametralnie zmienia rozgrywkę w Sons of The Forest. Wraz z aktualizacją pojawił się licznik odnawiania snu. W praktyce oznacza to, że nie możemy już spać kilka razy z rzędu. Niektórzy gracze tym sposobem "przesypiali" zimę. Teraz po przebudzeniu musimy grać kilka minut, by opcja snu odblokowała się ponownie. Nawet jeśli obudzimy się w nocy.

  • Opcja snu jest zablokowana. Muszę czekać
  • Opcja snu jest zablokowana. Muszę czekać
[1/2] Opcja snu jest zablokowana. Muszę czekaćŹródło zdjęć: © Polygamia

Aktualizacja Sons of The Forest to znacznie więcej nowości

Te zmiany w największym stopniu wpływają na rozgrywkę, jednak ostatnia aktualizacja Sons of The Forest to znacznie więcej nowości, w tym nowe zachowania kanibali i zmiany balansu rozgrywki. Sons of The Forest skrywa jeszcze więcej tajemnic, o czym meldują dataminerzy.

Sons of The Forest – garść wskazówek

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)