Sons of The Forest - łopata, jak ją znaleźć? Szpadel będzie niezbędny [PORADNIK]

Łopata pozwoli odkryć ukryte pod ziemią bunkry
Łopata pozwoli odkryć ukryte pod ziemią bunkry
Źródło zdjęć: © Polygamia
Arkadiusz Stando

02.03.2023 15:42, aktual.: 23.01.2024 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łopatę możemy znaleźć w jednej z pierwszych napotkanych jaskiń, ale jest pewien problem. Nie dostaniemy się do niej, jeśli nie zdobędziemy wcześniej odpowiedniego wyposażenia. W Sons of The Forest kolejność eksploracji jest dość kluczowa, chociaż jednocześnie stanowi niewiadomą.

Sons of The Forest to absolutny hit. Chociaż premiera w early access odbyła się tuż po wielkiej premierze gry Hogwarts Legacy, to zupełnie nie utrudniło to grze survivalowej w osiągnięciu sukcesu. Sprzedaż poszła już w miliony, a gra ciągle znajduje się na szczytach listy najpopularniejszych gier na Steamie, a pod względem liczby aktywnych graczy również jest wysoko. 

Niedawno tłumaczyliśmy jak znaleźć pistolet - broń, bez której ciężko się obyć. Kolejnym takim przedmiotem jest łopata, czy właściwie szpadel. Nie spoilując zbytnio rozwoju wydarzeń w Sons of The Forest powiemy tylko, że to narzędzie przyda wam się bardziej, niż jakiekolwiek inne. Dosłownie odkrywa przed wami grę. No, ale jak ją znaleźć?

Droga po łopatę - pierw zdobądź dwa inne przedmioty

Najpierw potrzebujemy pistoletu linowego i zestawu do nurkowania. Bez tych dwóch rzeczy nie będziemy w stanie dostać się do miejsca, w którym pozostawiono łopatę. Tak więc zanim wyruszycie na poszukiwanie łopaty, upewnijcie się, że je posiadacie. Jeśli nie, to również poradzimy wam, gdzie się udać.

Sons of The Forest - lokalizacja łopaty na mapie
Sons of The Forest - lokalizacja łopaty na mapie© Polygamia

Zarówno pistolet linowy (rope gun) jak i zestaw do nurkowania (rebreather) znajdziemy w jaskiniach. Tak więc pamiętajcie, aby wpierw mocno się uzbroić. W przypadku zestawu do nurkowania (jaskinia na północy mapy), starcie będzie dość proste. Jest tam zaledwie kilku słabszych przeciwników oraz... rekin (w jaskini?!). Można go wpierw zastrzelić z pistoletu czy potraktować paralizatorem. Ale nie ma takiej potrzeby, bo jeśli w miarę sprawnie przepłyniecie tunel, to nie powinien wam zdołać zagrozić. Aha, paralizator znajdziecie w tej samej jaskini, trzymajcie się prawej strony i szukajcie wiszącego ciała pracownika.

Sons of The Forest - zestaw dla nurka
Sons of The Forest - zestaw dla nurka© Youtube

W przypadku pistoletu linowego będzie trochę gorzej. Tutaj w grę wchodzi już jaskinia pełna słabszych, ale też wielu mocnych przeciwników. Jeśli gracie solo, to możecie mieć problem. W trzy, cztery osoby jest już o wiele łatwiej, ale nadal nie będzie lekko. Naszykujcie granaty, naboje do pistoletu, koktajle mołotowa i zestawy do leczenia. Pistolet linowy znajdziecie dopiero na końcu jaskini, ale mniej więcej na początku rozejrzyjcie się też za krucyfiksem. Przyda wam się w dalszym etapie gry.

Sons of The Forest - pistolet linowy
Sons of The Forest - pistolet linowy© Polygamia

Masz już pistolet linowy i zestaw do nurkowania? Biegnij po łopatę

O ile w jaskini z pistoletem linowym mogło być ciężko, o tyle... tu jest jeszcze gorzej. I wcale nie żartowaliśmy z tym pistoletem linowym i zestawem do nurkowania, bo bez nich zwyczajnie nie dostaniecie się tam, gdzie trzeba. Pewnie to jeszcze nie najcięższa do przetrwania jaskinia, ale przygotujcie się na sporo walki. Po drodze do łopaty, powinniście być w stanie znaleźć jeszcze: butlę z tlenem do zestawu dla nurka, strój pływacki, a przed samą jaskinią leży proca.

W Sons of The Forest napotkacie bardzo rozległe jaskinie, więc możecie odnieść wrażenie zagubienia. Szczególnie, że jest w nich bardzo ciemno. Pamiętajcie o używaniu flar i latarki. W przypadku jaskini "z łopatą" idźcie aż znajdziecie. Po drodze do szpadla będziecie musieli dwa razy przepłynąć pod wodą, następnie szukajcie martwego robotnika ubranego na pomarańczowo, w jego dłoniach leży szpadel.

Sons of The Forest
Sons of The Forest© Polygamia

Po odnalezieniu szpadla musicie się cofnąć. Nie kombinujcie z przepaścią obok łopaty bo nic tam nie da się zrobić. Musimy wrócić do miejsca, w którym mogliście słyszeć głosy potwora, ale go nie widzieliście. Kiedy będziecie wracać, w końcu zniszczy część ściany i pojawi się tzw. Sluggy. Biedak utknął w cienkiej szczelinie jaskini, więc musimy mu pomóc, najlepiej bombą zegarową. Po pokonaniu tej przeszkody traficie na drogę do wyjścia.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)