3 lata ciężkiej pracy. Przekroczyli granice fotorealizmu

3 lata ciężkiej pracy. Przekroczyli granice fotorealizmu

The Callisto Protocol i fotorealizm
The Callisto Protocol i fotorealizm
Źródło zdjęć: © Twitter | Jorge Jimenez
25.11.2022 11:55

Fotorealizm przekracza kolejne granice. Striking Distance Studios chwali się wręcz niewiarygodnym wyczynem. Możliwości najnowszych technologii spotykają się z prawdziwą sztuką. Efekt jest piorunujący. Czy to w ogóle możliwe?

Fotorealistyczny "wyścig zbrojeń" trwa w najlepsze. Dożyliśmy czasów, w których zaciera się granica między światem rzeczywistym i wirtualnym. Spójrzmy tylko na materiał, który manifestuje potęgę silnika Unreal Engine 5. Robi wrażenie, prawda?

Takich projektów jest znacznie więcej, a niektóre wymykają się wręcz spod kontroli. Przekonali się o tym twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2, którzy tak wiernie odwzorowali pewien budynek, że jego właściciel nie wyklucza konfrontacji prawnej. Do grona fotorealistycznych perełek dołącza teraz kolejne dzieło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

The Callisto Protocol i nowy poziom fotorealizmu

Już wkrótce światło dzienne ujrzy "najbardziej przerażająca gra w historii", a twórcy umiejętnie podgrzewają atmosferę. O tym, że Striking Distance Studios chce zadbać o znakomitą oprawę wizualną w The Callisto Protocol, było wiadomo już od dawna. Teraz ujawniono rendery twarzy kilku postaci.

Znajdź trzy różnice

Jorge Jimenez chwali się renderami twarzy bohaterów. Dobrze, że podpisano, co jest renderem, a co pierwowzorem, bowiem można mieć problemy z odróżnieniem wersji cyfrowej od rzeczywistej. Oczywiście, jest to tylko render i nie oznacza to, że rozgrywka zaoferuje taką samą, piekielną jakość. Co więcej, w przypadku renderów wkomponowano włosy oraz tło z pierwowzoru. Cała reszta to popis technologii, artyzmu i sprzętu.

Pracowaliśmy 3 lata, aby przekroczyć granice sprzętu, sztuki i technologii. To jest rezultat poświęcenia i pasji tego zespołu. Nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą, co mamy do pokazania.

Jorge JimenezStriking Distance Studios

The Callisto Protocol wkrótce zadebiutuje

Czy sama rozgrywka będzie równie piękna i bogata w detale? Wszystko rozstrzygnie się niebawem. O jakości The Callisto Protocol przekonamy się już 2 grudnia 2022 r. na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)