Fotorealizm osiąga apogeum. Twórca tej gry dosłownie przesadził

Technologia od Epic Games, kryjąca się pod nazwą Unreal Engine, pozwala przekraczać kolejne granice fotorealizmu. Oto kolejny przykład: strzelanka, która niemalże przesadza ze swoim realizmem.

Fotorealistyczna strzelanka
Fotorealistyczna strzelanka
Źródło zdjęć: © Twitter

14.10.2022 09:15

Moda na fotorealizm trwa w najlepsze. Wielu twórców wybiera Unreal Engine, by móc wspiąć się na wyżyny realizmu ze swoimi produkcjami. Materiały wyrastają jak grzyby po deszczu i oto kolejny z nich. Alexandre S., deweloper pracujący w DRAMA Studio, dzieli się swoim projektem. Nie zabrakło kontrowersji.

Krótkie nagranie prezentuje strzelankę w stylu "body cam" – rozgrywkę obserwujemy z perspektywy kamery przyczepionej do ciała. Zupełnie tak, jakbyśmy wcielili się w funkcjonariusza na służbie. Takie rozwiązanie okazało się – o ironio – strzałem w dziesiątkę. Ba, niektórzy internauci twierdzą, iż efekt jest na tyle realistyczny, że "przerażający".

Nie zrozumcie mnie źle, ale ten materiał wygląda jak coś, co politycy w latach 90. określiliby symulatorem mordowania. Efekt jest tak niesamowity, że aż przerażający.

ApplefatGovJeden z internautów komentujących gameplay

Nie wiemy niestety, jak potoczą się losy tego projektu. Z pewnością jest to wczesna faza, o czym świadczy fakt, że gra nie ma nawet tytułu. Mimo że materiał uchodzi za fotorealistyczny, to samo nagranie mogłoby mieć lepszą jakość; aktualnie trudno jest wyłapać drobne niuanse, czy potencjalne niedociągnięcia. Być może są skrzętnie zamaskowane.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.