Fotorealizm osiąga apogeum. Twórca tej gry dosłownie przesadził

Fotorealistyczna strzelanka
Fotorealistyczna strzelanka
Źródło zdjęć: © Twitter

14.10.2022 09:15

Technologia od Epic Games, kryjąca się pod nazwą Unreal Engine, pozwala przekraczać kolejne granice fotorealizmu. Oto kolejny przykład: strzelanka, która niemalże przesadza ze swoim realizmem.

Moda na fotorealizm trwa w najlepsze. Wielu twórców wybiera Unreal Engine, by móc wspiąć się na wyżyny realizmu ze swoimi produkcjami. Materiały wyrastają jak grzyby po deszczu i oto kolejny z nich. Alexandre S., deweloper pracujący w DRAMA Studio, dzieli się swoim projektem. Nie zabrakło kontrowersji.

Krótkie nagranie prezentuje strzelankę w stylu "body cam" – rozgrywkę obserwujemy z perspektywy kamery przyczepionej do ciała. Zupełnie tak, jakbyśmy wcielili się w funkcjonariusza na służbie. Takie rozwiązanie okazało się – o ironio – strzałem w dziesiątkę. Ba, niektórzy internauci twierdzą, iż efekt jest na tyle realistyczny, że "przerażający".

Nie zrozumcie mnie źle, ale ten materiał wygląda jak coś, co politycy w latach 90. określiliby symulatorem mordowania. Efekt jest tak niesamowity, że aż przerażający.

ApplefatGovJeden z internautów komentujących gameplay

Nie wiemy niestety, jak potoczą się losy tego projektu. Z pewnością jest to wczesna faza, o czym świadczy fakt, że gra nie ma nawet tytułu. Mimo że materiał uchodzi za fotorealistyczny, to samo nagranie mogłoby mieć lepszą jakość; aktualnie trudno jest wyłapać drobne niuanse, czy potencjalne niedociągnięcia. Być może są skrzętnie zamaskowane.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)