CoD: Modern Warfare 2 przesadziło z realizmem. Właściciel hotelu mówi "dość"

CoD: Modern Warfare 2 przesadziło z realizmem. Właściciel hotelu mówi "dość"

Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2
Źródło zdjęć: © YouTube
31.10.2022 12:06, aktualizacja: 31.10.2022 19:03

Twórcom Call of Duty: Modern Warfare 2 realizm wymknął się spod kontroli. W grze występuje hotel, który jest praktycznie odzwierciedleniem budynku istniejącego w realnym świecie. Właściciel nie jest tym faktem zachwycony.

Call of Duty: Modern Warfare 2 może bez wątpienia pochwalić się wiernym odwzorowaniem części Amsterdamu. Gracze (teoretycznie) powinni być zachwyceni tym faktem, o ile kluczowa jest dla nich pogoń za mitycznym realizmem w grach. I tu pojawiają się pewne problemy; ten realizm zaszedł za daleko.

W grze występuje budynek o niewiele mówiącej nazwie Breenbergh, jednak jego wygląd mówi dużo, a nawet za dużo. W praktyce jest to po prostu Conservatorium Hotel, czyli pięciogwiazdkowy hotel z Amsterdamu. Na potrzeby rozgrywki staje się on areną dynamicznych walk.

Roy Tomassen, dyrektor generalny Conservatorium Hotel, skomentował całą sprawę na łamach De Volkskrant. Te słowa mogą być zarzewiem konfliktu.

Wiemy, że Conservatorium Hotel występuje w nowym Call of Duty. Generalnie nie jesteśmy zwolennikami gier, które zdają się zachęcać do stosowania przemocy. Gra w żaden sposób nie odzwierciedla naszych wartości i dlatego żałujemy naszego nieumyślnego zaangażowania.

Roy Tomassen

Czy zostaną podjęcie kroki prawne? Niewykluczone. Roy Tomassen dodaje, że "hotel ciągle rozważa podjęcie ewentualnych działań". Jakie to będą kroki i czym się ewentualnie skończą? Czas pokaże.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)