Najdroższa karta Pokemon w historii. Kupił ją Logan Paul

Wreszcie się udało. Logan Paul dokonał spektakularnego zakupu. Najdroższa karta Pokemon padła jego łupem i tym sposobem trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Cena przyprawia o zawrót głowy.

Karty Pokemon
Karty Pokemon
Źródło zdjęć: © Materiały WP

Logan Paul, popularny youtuber i niespełniony entuzjasta kart Pokemon, znowu o sobie przypomina, a to za sprawą rekordowej inwestycji. Niezwykle rzadka karta Pokemon została przez niego wykupiona za 6 mln dolarów. Biorąc pod uwagę obecny kurs walut, to mówimy o kwocie 25 mln złotych.

Odnoszę wrażenie, że całość trąciła surrealizmem, bowiem Logan Paul przystąpił do 38 gali WrestleManii w specjalnym naszyjniku, który został zrobiony właśnie z tej karty. Trzeba jednak przyznać, że tak rzadki okaz, może być traktowany jako wybitne trofeum. Stan zdobyczy jest bliski ideału i uważa się, że stworzono jedynie 40 sztuk takich kart.

Po swoim występie wrócił do szatni, gdzie czekał na niego przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa. Jest to nowy rekord świata w kategorii najdroższej karty. Po odjęciu opłat w Księdze figuruje ostatecznie kwota 5 275 000 dolarów. Eksperci alarmują, że karta nie ma aż takiej wartości, a przez takie transakcje można doprowadzić do sytuacji, gdzie ceny będą sztucznie windowane. Nie oznacza to, że najlepsze egzemplarze są tanie. Bo nie są tanie. Z całą pewnością - nie są tanie.

Pikachu - jesteś w dobrych rękach. Czy aby na pewno? Pisząc "wreszcie się udało", chciałem nawiązać do nieudanej transakcji, jaką swego czasu przeprowadził Logan Paul. Mowa tu o sytuacji z początku tego roku, kiedy youtuber zakupił pudełko z pierwszymi edycjami kart Pokemon Base Set, jednak wszystko wskazywało na to, że są to fałszywki. 

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.