Będzie kolejny strajk w Activision Blizzard. W obronie równości płci i tożsamości

Pracownicy giganta domagają się lepszego dostępu do opieki zdrowotnej i ochrony przed prześladowaniem. Na 21 lipca zaplanowali strajk polegający na opuszczeniu miejsc pracy.

Overwatch
Overwatch
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Nawołujemy do ochrony szeregu społeczności marginalizowanych pracowników. Pracownicy aktywnie mierzą się ze stanowymi przepisami, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo kobiet, osób LGBTQ+ i ich rodzin. Na horyzoncie znajdują się już kolejne wrażliwe grupy.

Można przeczytać w twitterowym oświadczeniu organizacji ABK Workers Alliance, zrzeszającej pracowników Blizzarda. Dodaje ona, że tego rodzaju protesty okazywały się dotychczas najbardziej efektywnym rozwiązaniem, stąd na 21 lipca zaplanowano kolejny strajk polegający na opuszczeniu miejsc pracy.

Aktualnie oferowany zwrot kosztów opieki zdrowotnej poza stanem do kwoty 4000 dolarów nie zmienia faktu, że pracownicy wciąż mogą być narażeni na konsekwencje prawne w swoim miejscu zamieszkania. Zwrot kosztów podróży nie uwalnia pracowników od bezpośredniego niebezpieczeństwa.

Piszą również.

W związku z tym ABK Workers Alliance domaga się od Activision Blizzard m.in. zapewnienia możliwości pracy zdalnej tym, którzy chcą pozostać w stanach pozwalających im na dostęp do potrzebnej im opieki zdrowotnej. Alternatywnie ci, którzy aktualnie przebywają w miejscach, gdzie obowiązują dyskryminujące przepisy, mają mieć zaoferowane pakiety relokacyjne do bezpiecznych dla nich lokalizacji.

Pełna lista postulatów ABK Workers Alliance
Pełna lista postulatów ABK Workers Alliance© Licencjodawca

Dodatkowo organizacja domaga się również m.in. uwzględnienia udziału pracowników w audycie dotyczącym molestowania seksualnego, którego zarządali udziałowcy. 

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.