Zmiany w FIFA 22. Pecetowcy zepchnięci na boczny tor

Strona głównaZmiany w FIFA 22. Pecetowcy zepchnięci na boczny tor
27.06.2021 12:40
FIFA
FIFA
Źródło zdjęć: © Steam

FIFA 22 ma przynieść istotne dla rozgrywki zmiany. Niestety nie będą cieszyć się z nich wszyscy gracze. Choć oficjalne informacje na temat najnowszej odsłony piłkarskiej serii otrzymamy dopiero pod koniec lipca, przecieki pojawiają się już teraz.

bETYAmZh

To, że FIFA 22 na konsole starej generacji będzie wersją okrojoną, było do przewidzenia. Choć należy jasno stwierdzić, że nie jest to gra najbardziej wymagająca i z pewnością PS4 i Xbox One poradziłyby sobie z kolejną odsłoną. Dziwi natomiast fakt, że EA chce wprowadzić nowości tylko na PlayStation 5 i Xbox Series S|X. Ci, którzy chcieli w najnowszą grę z serii zagrać na PC, będą musieli zadowolić się jedynie odświeżeniem składów.

Podobne podejście EA Sports miało już miejsce w przeszłości więc teoretycznie nie powinniśmy być zaskoczeni. Ale jakie zmiany ominą pecetowców i posiadaczy starszych konsol?

Nie szykuje się żadna rewolucja. EA ma zamiar wprowadzić do gry kilka drobnych usprawnień, które jednak powinny wpłynąć na komfort rozgrywki. Przede wszystkim zmianie ulegnie ustawianie taktyki meczowej. W przyszłej odsłonie serii zamiast wybierać "na ile kresek" nasi piłkarze mają wykonywać instrukcje, będziemy mieli do dyspozycji suwaki i możliwość ustawienia wartości procentowych.

bETYAmZj
Łukasz Piszczek doceniony przez EA Sports. Otrzymał okolicznościową kartę
Łukasz Piszczek doceniony przez EA Sports. Otrzymał okolicznościową kartę

Brzmi super, prawda? Tylko to żadna nowość. Takie rozwiązanie funkcjonowało już w starszych odsłonach serii i zostało z czasem wymienione na "kreskowe". Oprócz tego w FIFA 22 ma pojawić się więcej możliwości dostosowania taktyki w ofensywie. Obrona pozostaje bez zmian.

Do FUT mają też powrócić turnieje, które zostały z gry usunięte kilka lat temu. Jest to zatem kolejna "nowość", z którą mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Najwidoczniej EA Sports stawia w tym roku na sprawdzone rozwiązania.

Zmiany w FUT Champions

Użytkownik KingLangpard donosi, że w najnowszej odsłonie FIFA zmienią się zasady przystępowania do Ligi Weekendowej FUT. Co tydzień konieczne będzie kwalifikowanie się do niej. Niezbędne będzie wygranie co najmniej 3 z 5 meczów kwalifikacyjnych. Każdy z graczy będzie miał 3 podejścia tygodniowo. Ponadto w samej Lidze Weekendowej rozegramy mniej niż 30 spotkań.

Warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka lat temu do Ligi Weekendowej kwalifikowaliśmy się przez rozegranie małego turnieju, więc i tu powracamy do znanego wcześniej rozwiązania.

bETYAmZp

Mniej pressingu drugiego zawodnika

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to główna zmiana w stosunku do FIFA 21 będzie dotyczyła defensywy. Po pierwsze, zmieni się system zmiany zawodnika w obronie. Po wciśnięciu prawej gałki analogowej podświetlą się trzej piłkarze, którzy są najbliżej piłki i będziemy mogli wybrać wówczas którym z nich chcemy pokierować.

Ponadto pressing drugiego zawodnika będzie mniej efektywny. Będziemy mogli z niego korzystać przez około cztery sekundy, po czym zawodnik przestanie tak agresywnie atakować przeciwnika.

Pojawiają się także informacje na temat potencjalnej listy nowych ikon, które pojawią się w FIFA 22. W FIFA Online 4 pojawiło się sporo nowych nazwisk, więc można spodziewać się, że przynajmniej część z nich trafi do najnowszej odsłony serii piłkarskiej od EA. Chodzi mianowicie o takich piłkarzy jak:

bETYAmZq
  • Gabriel Batistuta
  • Iker Casillas
  • Cha Bum-Kun
  • Diego Forlan
  • Lucio
  • Park Ji Sung
  • Wesley Sneidjer
  • Jaap Stam
  • Robin Van Persie

W FIFA 22 ma też pojawić się kilka narzędzi ułatwiających analizę spotkań. Po pierwsze, otrzymamy możliwość sprawdzania map cieplnych naszych piłkarzy, co pozwoli ocenić ich ustawianie się podczas meczu. Po drugie, do gry zawita popularna od jakiegoś czasu statystyka xG, czyli Expected goals. Pozwala ona ocenić ile bramek zespół powinien strzelić ze wszystkich wykreowanych sytuacji.

EA Play Live z pierwszymi konkretami. Będzie Battlefield 2042 i FIFA 22....
EA Play Live z pierwszymi konkretami. Będzie Battlefield 2042 i FIFA 22....

Jak widać Kanadyjczycy szykują całkiem sporo zmian jak na przyjęte przez nich standardy. Wcześniej pojawiały się także informacje, jakoby do FIFY miał trafić sieciowy tryb kariery. Szkoda tylko, że cieszyć z niego będą mogli się wyłącznie posiadacze konsol nowych generacji, a pozostali gracze otrzymają wyłącznie nowe składy.

Udostępnij:
bETYAmZt
Komentarze (1)
bETYAnaf