Xbox Series X. Wasze pytania, nasze odpowiedzi

Xbox Series X. Wasze pytania, nasze odpowiedzi

Xbox Series X
Xbox Series X
Paweł Hekman
09.11.2020 11:41, aktualizacja: 02.03.2022 07:47

Xbox Series X to z pewnością najmocniejsza konsola, która lada moment na trafi na polski rynek. Okazuje się, że macie do niej kilka pytań. Oto one i nasze odpowiedzi.

Szumne zapowiedzi o "najmocniejszej konsoli na rynku" nie były wyłącznie marketingową zagrywką. Xbox Series X to prawdziwa bestia, która skrywa w sobie mnóstwo potencjału. Na Polygamii przetestowaliśmy ją, porównaliśmy pada poprzedniej generacji z nowym, a swoje trzy grosze dorzucił Barnaba. Teraz czas na wasze pytania i nasze odpowiedzi.

Jak ciepłe powietrze z wylotu "wylata"? Zastanawiam się jak go ustawić.

Powietrze "wylata" przez charakterystyczne otwory. Roboczo nazwaliśmy to kratownicą. I powietrze jest ciepłe, ale wbrew niektórym doniesieniom, nie jest gorące. Nie ma też znaczenia czy ustawisz Xbox Series X pionowo czy poziomo. Nie wpływa to na temperaturę. Nie ryzykowałbym jednak ustawiania konsoli bez odrobiny przestrzeni oddzielającej "kratownicę" od ściany mebla.

Czy da się podłączyć klawiaturę i myszkę?

Bez najmniejszego problemu. Podobnie jak było to w przypadku Xbox One. Aczkolwiek wykorzystanie klawiatury i myszki zależy w 100 procentach od twórcy danej gry. Jeśli studio nie przywidziało wsparcia, zostajemy przy padzie.

Prosiłbym o informację, jakiej długości są dołączone do konsoli: kabel zasilający oraz kabel hdmi 2.1?

Kabel od zasilania ma 1,5 m. Kabel HDMI Ultra High Speed ma z kolei 2 metry.

Czy konsola obsługuje słuchawki bluetooth? Bez adapterów, transmiterów itp. słuchawki, które łączą się przez bluetooth?

Powtórzę z tekstu o PlayStation 5 - żadna z konsol nie obsłuży headsetów Bluetooth. Producenci tłumaczą to zbyt wysokimi opóźnieniami. Warto jednak dodać, że obie konsole obsługują zestawy słuchawkowe przez USB bądź 3,5mm jack. W przypadku Xboxa jest też tzw. technologia Xbox Wireless, która pozwala wybranym headsetom funkcjonować bezprzewodowo bez żadnego kluczyka (dongle'a) USB.

Czy to prawda, że XSX nie obsługuje HDR10+?

Na ten moment Xbox Series X wspiera HDR10 i Dolby Vision. Czy zmieni się to w przyszłości? Microsoft mówi jedynie, że "wsłuchuje się w odzew od społeczności, ale na ten moment niczego nie zapewniają".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)