Windows 11 nie zapomina o graczach. Będą nowe funkcje

Windows 11 nie zapomina o graczach. Będą nowe funkcje

Windows 11
Windows 11
24.06.2021 18:32

Windows 11 został oficjalnie zaprezentowany. I wydawać by się mogło, że dla nas graczy, nie znaczy to zbyt wiele. Microsoft przygotował jednak kilka interesujących funkcji.

Z rzeczy najważniejszych i w telegraficznym skrócie. Windows 11 jest szybszy od Windows 10, bardziej dopracowany, a jego aktualizacje w Windows Update będą o 40 proc. mniejsze. Ponadto 11 będzie darmowy dla użytkowników 10. O ile oczywiście komputer spełni odpowiednie wymagania. Nasi eksperci z zaprzyjaźnionych dobrychprogramów nie mają złudzeń: zapowiada się najlepszy system od lat.

To co jednak nas interesuje najbardziej to wspomniane funkcje stworzone z myślą o graczach. Najważniejsze: Windows 11 obsłuży AutoHDR, a więc automatyczny HDR, który doskonale znamy z konsol Xbox. Microsoft chwali się również szybkością, z jaką gry będą się wczytywać i działać. Wszystko dzięki ładowaniu danych wprost do karty graficznej z pomnięciem CPU.

Funkcja AutoHDR ma natomiast obsłużyć na start  ponad 1000 gier i to bez aktualizacji dostarczanych przez ich twórców.

  • Windows 11
  • Windows 11
[1/2] Windows 11

Z kolei oczko w głowie Microsoftu, czyli Game Pass zostanie na stałe zintegrowany z aplikacją Xbox, którą znajdziemy w Windowsie 11. A wraz z nią dostęp nie tylko do gier spod szyldu Microsoft, ale również EA Play oraz Bethesdy. Nie zabraknie również obowiązkowego xCloud, który umożliwi streaming gier w chmurze.

Kiedy Windows 11 trafi na nasze komputery? Z zapowiedzi Microsfotu wynika, że "później w tym roku".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)