Walczą na froncie i tworzą gry. Frogwares zapowiada nowy projekt

Walczą na froncie i tworzą gry. Frogwares zapowiada nowy projekt

Sherlock Holmes The Awakened Remake
Sherlock Holmes The Awakened Remake
Źródło zdjęć: © Frogwares
29.07.2022 09:48, aktualizacja: 29.07.2022 12:27

Ukraińskie studio Frogwares nadal realizuje to, do czego zostało powołane. Deweloperzy, mimo trwającej wojny, starają się realizować nowe projekty. Najnowszym z nich jest remake gry Sherlock Holmes The Awakened.

Ukraińscy twórcy gier na froncie

Frogwares to ukraińskie studio, które wraz z wybuchem wojny postanowiło przewartościować dotychczasowy tryb pracy. Część pracowników chwyciła za broń i walczy z rosyjskim agresorem, podobnie jak twórcy STALKERA 2. Zaangażowanie pracowników w działania przeciwko okupantom sprawiło, że deweloper został zmuszony do reorganizacji firmy. Wszystko wskazuje na to, że Frogwares odnalazło się w nowej rzeczywistości.

Frogwares zapowiada kolejny projekt

Studio przypomina o swoim istnieniu i zapowiada nowy projekt. W 2006 r. zadebiutowała gra detektywistyczna Sherlock Holmes The Awakened, w której dało się wyczuć ducha Lovecrafta. Frogwares potwierdza, że tytuł otrzyma remake i ma być to "remake w całości zrobiony od podstaw", powstający dzięki kampanii na Kickstarterze.

Czego należy się spodziewać?

Odświeżona oprawa graficzna, to rzecz oczywista. Twórcy chcą również nagrać od nowa dialogi, zaimplementować dodatkowe zadania poboczne i dodać zupełnie nowe mechanizmy oraz narzędzia detektywistyczne, które usprawnią prowadzenie śledztwa. Jednym słowem – rozgrywka w Sherlock Holmes The Awakened zostanie uwspółcześniona.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie