Frogwares wciąż funkcjonuje. Część pracowników walczy na froncie

Frogwares wciąż funkcjonuje. Część pracowników walczy na froncie

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter
Źródło zdjęć: © Steam
31.03.2022 11:45, aktualizacja: 31.03.2022 13:53

Frogwares, ukraińskie studio z główną siedzibą w Kijowie, stara się realizować swoje plany wydawnicze. Trwająca wojna spowodowała, że część pracowników poświęciła się niesieniu pomocy. Niektórzy nawet walczą na froncie.

Mimo trwającej wojny, studio zamierza zrealizować najbliższy projekt. Mowa o Sherlock Holmes: The Devil's Daughter - tytuł znany, bowiem zadebiutował w 2016 roku, jednak teraz doczeka się wersji na Nintendo Switch. Premiera odbędzie się zgodnie z zapowiedziami, czyli 7 kwietnia 2022 roku.

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter to doskonała propozycja dla graczy, chcących sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne na ulicach wiktoriańskiego Londynu.

Część pracowników studia Frogwares jest mocno zaangażowana w pomoc humanitarną, są też tacy, którzy wspierają działania wojsk.

Mówiąc prościej, teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy zadbać o to, by po prostu przeżyć. Od nikogo w zespole nie oczekuje się, że będzie pracował, tylko od tych, którzy mogą i chcą. Niektórzy z członków zespołu stali się pełnoetatowymi wolontariuszami w akcjach humanitarnych w całym kraju. Inni wstąpili do sił obronnych. Pozostali przebywają w różnych, bezpieczniejszych miejscach za granicą lub w kraju i pracują zdalnie.

FrogwaresFrogwares

Warto przypomnieć, że twórcy STALKER 2 również angażują się w pomoc humanitarną, przez co oficjalnie wstrzymali produkcję. Jednak niedawno pojawiły się doniesienia, że część zespołu GSC Game World ma szansę kontynuować pracę w innym miejscu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie