Stray okazało się za krótkie? Sprawdź podobne gry

Stray okazało się za krótkie? Sprawdź podobne gry

Endling - Extinction is Forever
Endling - Extinction is Forever
Źródło zdjęć: © Herobeat Studios
28.07.2022 15:31

Gry podobne do Stray istnieją. Niepozorny kociak rozsławił niezależne studio BlueTwelve. Mimo pewnych niedociągnięć, tytuł został doceniony przez recenzentów. Część graczy narzeka, że produkcja jest zbyt krótka. Oto 5 gier, które warto sprawdzić, jeśli czujemy niedosyt.

Gry podobne do Stray

Premiera Stray odbiła się szerokim echem w sieci. Można mówić o swego rodzaju fenomenie. Owszem, być może minie on tak szybko, jak się zaczął, ale należy podkreślić, że mowa o produkcji niezwykle udanej, zasługującej na uwagę. Część graczy mocno narzeka na długość tej produkcji. Jednym z głównych zarzutów jest to, że Stray jest zbyt krótkie. Cóż, pewnie trochę czasu upłynie, nim doczekamy się DLC. Jednak nie wszystko stracone!

Endling - Extinction is Forever

Endling - Extinction is Forever
Endling - Extinction is Forever© Steam

Cóż za zbieg okoliczności! Endling - Extinction is Forever zadebiutowało tego samego dnia, co Stray. Podobieństw jest więcej, bowiem i z tej gry wylewa się motyw osamotnienia. Wcielamy się w ostatnią na świecie lisicę, która stara się uchronić swoje młode. Czeka na nią nieprzyjazny, zrujnowany świat, gdzie ludzie doprowadzili do dewastacji środowiska. Wymowna i klimatyczna produkcja. Występują elementy skradankowe.

Little Kitty, Big City

Teraz coś, co raczej nie nadwyręży uczuć oraz emocji gracza. Little Kitty, Big City to prosta gra przygodowa, nastawiona na eksplorację dużego miasta. Głównym celem jest odnalezienie drogi powrotnej do domu, przy okazji robiąc małą "rozróbę". Jedyna w tym zestawieniu gra, która jeszcze nie miała swojej premiery.

Okami HD

Okami HD
Okami HD© Steam

Okami HD to odświeżona wersja wydanej w 2006 roku gry przygodowej. Tym razem głównym bohaterem nie jest kot, nie jest lis, lecz wilk, a w zasadzie to Bogini Słońca - Amaterasu - która przybiera taką właśnie postać, by walczyć z siłami zła. Na uwagę zasługuje wyjątkowa oprawa graficzna, która nawiązuje do japońskiego stylu sumi-e.

Spirit of the North

Spirit of the North
Spirit of the North© Steam

Dzieło Infuse Studio z 2020 roku. Ponownie głównym bohaterem jest lis, jednak tym razem gracze będą obcować z klimatycznymi krajobrazami Islandii. Nieodłącznym elementem wykreowanego świata jest nordycki folklor; towarzyszem naszej podróży jest strażniczka zórz polarnych. Spirit of the North jest pełne zagadek środowiskowych, które pomogą poznać prawdę o starożytnej cywilizacji. W grze nie występują dialogi.

Tanglewood

Tanglewood
Tanglewood© Steam

Produkcja od Big Evil Corporation to ukłon w stronę klasycznych gier platformowych 2D, zaprojektowana i stworzona na sprzęcie z lat 90-tych. 28 poziomów w 8 rozdziałach, gdzie dynamiczna akcja przeplata się z zagadkami środowiskowymi.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)