Ubisoft rzekomo zwija się z Europy. Chodzi również o Polskę
Według nieoficjalnych informacji, Ubisoft nosi się z zamiarem zamknięcia kilku swoich biur w Europie. Ma to być jeden z elementów restrukturyzacji firmy. Decyzja w tej sprawie rzekomo już zapadła.
Ciąg dalszy niepokojących doniesień z obozu Ubisoftu. Francuski gigant branży nie ma ostatnio najlepszej passy, a dowodem na to są niezadowalające rezultaty finansowe, widmo redukcji etatów, anulowanie niezapowiedzianych gier i opóźnianie premier już powstających. Nie sposób pominąć strajkujących pracowników.
Teraz Ubisoft chce rzekomo dokonać niemałej reorganizacji na europejskich salonach, w praktyce chodzi o zamknięcie poszczególnych placówek. Według nowych doniesień, decyzja w tej sprawie już zapadła, a w tle pojawia się również Polska.
PS VR2 - od czego zacząć? Poradnik dla początkujących
Rynek się zmienia, a Ubisoft "musi za nim nadążać"
Użytkownik forum ResetEra o pseudonimie Creamium publikuje fragment wiadomości, rzekomo pochodzący od szefostwa Ubisoftu. Czytamy w nim, że "Ubisoft stoi aktualnie przed kilkoma wyzwaniami wynikającymi z czynników zewnętrznych". O jakich czynnikach konkretnie jest mowa?
- Chodzi o spadek wolumenu sprzedaży gier fizycznych;
- Marketing staje się bardziej scentralizowany poprzez cyfryzację;
- Rynek chłonie więcej produkcji F2P i mobilnych;
- Mniejsza liczba pokazów z udziałem publiczności.
Te oddziały zostaną zamknięte
Dalsza część wiadomości wskazuje, że "aby sprostać tym wyzwaniom zarząd Ubisoftu podjął decyzję o zamknięciu kilku spółek zależnych w Europie". Tym samym Ubisoft Benelux przejdzie do historii (chodzi o Holandię, Belgię oraz Luksemburg) z dniem 1 kwietnia 2023 r. Intrygująca data, to trzeba przyznać. Obowiązki zlikwidowanych filii przejmie "dystrybutor, który zostanie ogłoszony w późniejszych terminie". Pamiętajmy, że nie jest to informacja oficjalna.
Ubisoft Polska
Podobne doniesienia obejmują nasz kraj. Niedawno w sieci zrobiło się głośno za sprawą informacji, że Ubisoft Polska najprawdopodobniej opuści nasz kraj. Tu również mamy do czynienia z informacją nieoficjalną.
Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii