Ubisoft Polska prawdopodobnie zakończy działalność. Niepokojące doniesienia

Ubisoft Polska prawdopodobnie zakończy działalność. Niepokojące doniesienia

Polski oddział Ubisoftu kończy działalność?
Polski oddział Ubisoftu kończy działalność?
Źródło zdjęć: © Ubisoft
02.02.2023 14:44, aktualizacja: 02.02.2023 15:23

W sieci pojawiły się dość niepokojące doniesienia, które wskazują, że Ubisoft rezygnuje z polskiego rynku. Ma o tym świadczyć likwidacja polskiego oddziału giganta branży (Ubisoft Polska).

Coraz głośniej mówi się o tym, że Ubisoft znajduje się w kryzysie. Optymizmem nie napawają wyniki finansowe, redukcja etatów, anulowanie projektów oraz opóźnianie powstających tytułów.

Niedawne doniesienia o likwidacji niektórych oddziałów najprawdopodobniej mają znamiona prawdy i tak się składa, że dotyczą one "naszego podwórka". Ubisoft Polska nieoficjalnie zakończy działalność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polski oddział Ubisoftu "zwija się z rynku"

Źródłem tych doniesień jest Marcin Kosman (better. gaming agency), który opublikował na łamach mediów społecznościowych wpis, który potwierdza, że jesteśmy świadkami jakiejś formy reorganizacji struktur Ubisoftu.

Porównanie z Electronic Arts znajduje potwierdzenie w rzeczywistości również na innej płaszczyźnie. EA, podobnie jak francuski gigant branży, także rezygnuje z rozwijania kilku swoim projektów, o czym informowaliśmy wcześniej.

Ubisoft szuka ratunku w nowych produkcjach

Na oficjalne potwierdzenie musimy zaczekać i nie wiemy jeszcze, czy sprawa dotyczy tylko i wyłącznie polskiego oddziału Ubisoftu. Jeśli bacznie śledzimy doniesienia z życia firmy, to wiemy, że w planach znajdują się nowe gry serii AC oraz The Crew Motorfest.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)