Twórcy Little Nightmares wykupienie przez Embracer Group

Twórcy Little Nightmares wykupienie przez Embracer Group
Bartosz Witoszka

23.12.2019 11:50, aktual.: 23.12.2019 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy Tarsier Studios stali się częścią holdingu, którego współwłaścicielem jest THQ Nordic.

Tatiana swego czasu jednym nagłówkiem doskonale podsumowała wpisy dotyczące poczynań THQ Nordic, skandynawskiego wydawcy gier średniobudżetowych. Co jakiś czas pojawiają się informacje, że oto kolejne studio trafiło pod skrzydła grupy, gdzie będzie pracować nad rozwojem swoich własnych marek lub tworzyć gry na zlecenie. Taki los – całkiem nie najgorszy jeśli mam być szczery – spotkał między innymi czeskie studio Warhorse (twórcy Kingdom Come: Deliverance), Piranha Bytes oraz deweloperów odpowiedzialnych za Carmageddon czy Kingdoms of Amalur: Reckoning.

Little Nightmares II - PS4 / Xbox One / PC Digital / Switch

Teraz do tej listy można jeszcze dopisać Tarsier Studio, które ma na swoim koncie kilka niezłych tytułów, ale zdecydowania do najciekawszych należy Little Nightmares, czyli wydana w 2017 roku urocza platformówka z elementami logicznymi. Na tegorocznym Gamescomie zapowiedziano jej kontynuację i według ustaleń pomiędzy szefostwem studia a THQ Nordic, deweloperzy będą mogli skończyć swoją produkcję. Prawa do marki ciągle należą do Bandai Namco, a szwedzkie Tarsier Studios nie chce zostawić za sobą niedokończonych projektów, zwłaszcza, że druga część zapowiada się całkiem nieźle.

Obraz

Po zakończeniu prac i wydaniu Little Nightmares 2 (premiera przewidziana jest na 2020 rok na wszystkich wiodących platformach), deweloperzy zajmą się tworzeniem nowych marek, ale na razie brak konkretów. Patrząc na poprzednie dokonania dewelopera można przypuszczać, że dalej będą to niewielkie tytułu, co osobiście przyjmuję z dużym entuzjazmem. W końcu im więcej malutkich indyczków (albo po prostu mniejszych gier, za którymi stoi wydawca) tym lepiej.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)