Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejny news z gatunku „THQ Nordic przejęło studio X”

Tym razem mowa o studiach w liczbie mnogiej - przede wszystkim twórcach Darksiders i Milestone Interactive.

Losy THQ Nordic potoczyły się w nieoczekiwanym kierunku; lata temu, gdy THQ ogłaszało upadłość, kto by pomyślał, że zacznie działać pod wspólnym szyldem wraz z Nordic, rozsrastając się do takich rozmiarów. Ekspansja trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby THQ Nordic zamierzało zwolnić tempa – właśnie usłyszeliśmy, że wykupili dwa kolejne studia.

Po pierwsze padło na na Gunfire Games, odpowiadające za Darksiders II: Deathinitive Edition czy Darksiders III. THQ Nordic przewiduje, że inwestycja się zwróci w ciągu 3-4 lat.

David Adams, szef Gunfire Games, powiedział dyplomatycznie:

Jak pokazała nam wspólna praca nad produkcją Darksiders, jesteśmy pewni, że stanie się częścią THQ Nordic to wielki krok dla Gunfire.

Po drugie THQ Nordic kupiło także włoskie studio zajmujące się tworzeniem wyścigówek – Milestone Interactive, czyli twórców MotoGP, RIDE i Monster Energy Supercross – za 55,8 milionów euro.

I po trzecie, już ostatnie – zainwestowali w udziały w Goodbye Kansas Game Invest, zdobywając prawa do BioMutanta i gier pięciu mniejszych ekip – Palindrome Interactive, Fall Damage, Neon Giant, Kalvari i Framebunker.

W ostatnim czasie THQ Nordic przejęło również markę Outcast, czeskie studio odpowiedzialne za Kingdom Come Deliverance, Piranha Bytes, devów od Carmageddona czy Kingdoms of Amalur: Reckoning – a to tylko wierzchołek góry, na którą składają się ich inwestycje.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry