Tencent inwestuje w Ubisoft. Niespełna 1,5 mld złotych na stole

Chiński gigant technologiczny Tencent inwestuje olbrzymie pieniądze w spółkę zarządzaną przez rodzinę Guillemot. Korporacja zwiększa tym sposobem swoje udziały w Ubisofcie.

Ma Huateng
Ma Huateng
Źródło zdjęć: © Tencent

07.09.2022 09:20

Temat przejęcia Ubisoftu przez Tencent jest obecny od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej. Wszystkie znaki mówią, że coś jest na rzeczy. Ekspansja chińskiego giganta technologicznego jest doskonale widoczna w ostatnich tygodniach. Teraz nadszedł czas na Ubisoft. Korporacja postanowiła zainwestować 300 mln euro, czyli niespełna 1,5 mld złotych.

Nie chodzi o bezpośrednie wykupienie Ubisoftu. Transakcja dotyczy Guillemot Brothers Limited, a Tencent zdobywa 49,9 proc. udziałów. Jest to spółka zarządzana przez rodzinę Guillemot, która posiada większościowy pakiet w Ubisoft.

W kontekście, w którym platformy i modele biznesowe są zbieżne, ta transakcja, która potwierdza naszą strategię i podkreśla silną wewnętrzną wartość aktywów, które zbudowaliśmy w długim okresie, jest doskonałą wiadomością dla naszych zespołów, graczy i akcjonariuszy. Tencent jest kluczowym udziałowcem wielu liderów branży , którzy stworzyli jedne z najwybitniejszych gier wideo . Ta transakcja wzmacnia naszą zdolność do tworzenia silnej wartości w nadchodzących latach

Yves Guillemot,Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Ubisoft

Ta inwestycja upoważnia Tencent do zwiększenia swoich bezpośrednich udziałów w Ubisofcie z dotychczasowych 4.5 proc. do 9.99 proc. ale też nakłada pewne ograniczenia. Chińska korporacja nie będzie mogła sprzedać swoich udziałów przez okres 5 lat i nie będzie mogła zwiększyć udziałów powyżej 9,99 proc. przez 8 lat.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.