Tencent inwestuje w Ubisoft. Niespełna 1,5 mld złotych na stole

Tencent inwestuje w Ubisoft. Niespełna 1,5 mld złotych na stole

Ma Huateng
Ma Huateng
Źródło zdjęć: © Tencent
07.09.2022 09:20

Chiński gigant technologiczny Tencent inwestuje olbrzymie pieniądze w spółkę zarządzaną przez rodzinę Guillemot. Korporacja zwiększa tym sposobem swoje udziały w Ubisofcie.

Temat przejęcia Ubisoftu przez Tencent jest obecny od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej. Wszystkie znaki mówią, że coś jest na rzeczy. Ekspansja chińskiego giganta technologicznego jest doskonale widoczna w ostatnich tygodniach. Teraz nadszedł czas na Ubisoft. Korporacja postanowiła zainwestować 300 mln euro, czyli niespełna 1,5 mld złotych.

Nie chodzi o bezpośrednie wykupienie Ubisoftu. Transakcja dotyczy Guillemot Brothers Limited, a Tencent zdobywa 49,9 proc. udziałów. Jest to spółka zarządzana przez rodzinę Guillemot, która posiada większościowy pakiet w Ubisoft.

W kontekście, w którym platformy i modele biznesowe są zbieżne, ta transakcja, która potwierdza naszą strategię i podkreśla silną wewnętrzną wartość aktywów, które zbudowaliśmy w długim okresie, jest doskonałą wiadomością dla naszych zespołów, graczy i akcjonariuszy. Tencent jest kluczowym udziałowcem wielu liderów branży , którzy stworzyli jedne z najwybitniejszych gier wideo . Ta transakcja wzmacnia naszą zdolność do tworzenia silnej wartości w nadchodzących latach

Yves Guillemot,Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Ubisoft

Ta inwestycja upoważnia Tencent do zwiększenia swoich bezpośrednich udziałów w Ubisofcie z dotychczasowych 4.5 proc. do 9.99 proc. ale też nakłada pewne ograniczenia. Chińska korporacja nie będzie mogła sprzedać swoich udziałów przez okres 5 lat i nie będzie mogła zwiększyć udziałów powyżej 9,99 proc. przez 8 lat.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)