Logitech i Tencent tworzą konsolę. To sprzęt do grania w chmurze

Logitech i Tencent tworzą konsolę. To sprzęt do grania w chmurze

Przenośna konsola Logitech i Tencent do grania w chmurze
Przenośna konsola Logitech i Tencent do grania w chmurze
Źródło zdjęć: © Twitter Idle Sloth
30.08.2022 13:55

Na początku sierpnia Logitech i Tencent ogłosiły współpracę. Na jej mocy powstać ma przenośna konsola, która wykorzystywana będzie do grania w chmurze. W sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące sprzęt w całej okazałości.

Logitech i Tencent pracują nad przenośną konsolą, której zadaniem będzie umożliwienie grania w chmurze. Poza ogólnym nakreśleniem celu współpracy nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych konkretnych informacji. Niedawno w sieci pojawiły się jednak przecieki na temat konstruowanego sprzętu.

Tworzona przez Logitech i Tencent przenośna konsola do Game Passa i GeForce Now nie została oficjalnie zapowiedziana. Firmy nie potwierdziły też autentyczności materiałów, które pojawiły się w sieci. Jeśli jednak wierzyć w to, że są one prawdziwe, mamy tu do czynienia z całkiem zgrabnym sprzętem.

Logitech postawił na asymetryczny układ analogów, znany z kontrolerów używanych w konsolach Microsoftu czy w Nintendo Switch. Oprócz tego gracz będzie miał do dyspozycji klasyczny krzyżak oraz przyciski A/B/X/Y. W górnej części konsoli pojawiły się rzecz jasna triggery i bumpery.

Na górnej krawędzi konsoli widzimy przyciski do regulacji głośności, przełącznik do włączania sprzętu i coś, co może być portem na karty SD. Obok ekranu umieszczono też cztery dodatkowe przyciski, z których dwa będą prawdopodobnie służyć do otwierania menu konsoli i menu w uruchomionej grze.

Przenośna konsola Logitech i Tencent do grania w chmurze
Przenośna konsola Logitech i Tencent do grania w chmurze
Przenośna konsola Logitech i Tencent do grania w chmurze

Na fotografii prezentującej sprzęt w rękach widzimy, że konsola będzie wykorzystywać sklep Google Play. Za jej pomocą będziemy mogli skorzystać z takich usług jak Xbox Game Pass, GeForce Now czy Steam. Ponadto widzimy ikony przeglądarki Google Chrome i YouTube.

Jak podoba wam się sprzęt tworzony przez Logitech i Tencent? Myślicie, że to dobry czas na wypuszczenie na rynek konsoli służącej do grania w chmurze?

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)