Chińska ofensywa. Tencent może przejąć Ubisoft

Chiński Tencent dąży do tego, aby stać się największym udziałowcem francuskiego Ubisoftu. Wskazują na to doniesienia od osób, które są bezpośrednio zaangażowane w cały proces.

Ma Huateng, szef firmy Tencent
Ma Huateng, szef firmy Tencent
Źródło zdjęć: © Bloomberg via Getty Images

Tencent inwestuje, inwestuje, a potem znowu inwestuje

Chiński Tencent jest niezwykle aktywny na przestrzeni ostatnich miesięcy. O niesłabnącej ofensywie inwestorskiej świadczą poczynania na polskim rynku. Technologiczny gigant inwestował w rodzimą branżę gier niejednokrotnie, a niedawno ujawniono ambitne plany firmy. Teraz powraca temat Ubisoftu.

Ubisoft jest do wykupienia

Tencent wykupił 5 proc. udziałów Ubisoftu w 2018 r., a teraz pojawiają się głosy, że na tym nie koniec. Jeśli weźmiemy pod uwagę zapewnienia dyrektora generalnego francuskiej firmy, to najnowsze doniesienia agencji Reuters mogą okazać się czymś więcej, niż branżową plotką. Źródła, będące blisko całej sprawy, donoszą, że Tencent, któremu przewodzi Ma Huateng, chce stać się największym pojedynczym udziałowcem.

Dodatkowo, łupem mają paść akcje będące w posiadaniu rodziny Guillemot. Dwa spośród czterech źródeł donoszą, że Tencent ma zaoferować 100 euro za akcję, czyli o 34 euro więcej, niż cztery lata temu. Szczegóły transakcji nie są jeszcze sfinalizowane i "wszystko może ulec zmianie". Firmy odmówiły komentarza w tej sprawie.

Problemy Ubisoftu

Wielu graczy z niecierpliwością oczekuje premiery gry Skull and Bones. Kolejną głośną produkcją od Ubisoftu jest Avatar: Frontiers of Pandora. Niestety, premiera została przesunięta. To samo tyczy się Prince of Persia: Piaski Czasu Remake.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.