Giganci branży na zakupach. Sony i Tencent inwestują w twórców Elden Ring

Giganci branży na zakupach. Sony i Tencent inwestują w twórców Elden Ring

Elden Ring
Elden Ring
Źródło zdjęć: © Steam
31.08.2022 11:22

Sony oraz chiński Tencent inwestują w twórców Elden Ring, przejmując część udziałów. W ostatecznym rozrachunku nie zmienia to wiele, bowiem nadal większościowym udziałowcem jest Kadokawa Corporation.

Nie można odmówić dobrej passy studiu FromSoftware. Debiutujące na początku tego roku Elden Ring, skradło serca graczy na całym świecie. Produkcja jest jednym z pretendentów do tytułu "gry roku". Bez wątpienia mowa tu o sukcesie, a tam gdzie sukces - tam duże pieniądze. Tam gdzie duże pieniądze, tam poważne inwestycje. Tak właśnie się stało.

Giganci branży postanowili wybrać się na zakupy. Jak informuje Kadokawa Corporation - spółka macierzysta FromSoftware - Sony oraz Tencent przejmują część udziałów studia odpowiedzialnego za niezwykle udane Elden Ring

  • Sony Interactive Entertainment Inc. przejmuje 14,09 proc. udziałów firmy
  • Natomiast Sixjoy Hong Kong Limited (podlegające pod Tencent) przejmuje 16,25 proc.

Nie powinno to dziwić, bowiem w lutym 2021 r., Sony nawiązało współpracę z Kadokawa.

Nadal większościowym udziałowcem FromSoftware pozostaje Kadokawa, dzierżąc 69,66 proc. udziałów firmy. W praktyce więc nie powinno się wiele zmienić, jednak na uwagę zasługuje duża aktywność korporacji Tencent, której przewodzi Ma Huateng. Od pewnego czasu po sieci krążą plotki sugerujące, że chiński gigant ma zamiar przejąć Ubisoft. Do listy ambitnych planów, tym razem potwierdzonych, należy wpisać współpracę z Logitech, której celem jest opracowanie konsoli do grania w chmurze.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)