Tego jeszcze nie grali. Doom włączony za pomocą Twittera

Dooma można uruchomić na niemal wszystkim. I jeżeli wydawało wam się, że pomysłowość internautów się wyczerpuje, cóż, byliście w błędzie.

Doom
Doom
Źródło zdjęć: © id Software

Wyliczanka pod tytułem "na czym jeszcze pójdzie Doom", zdaje się nie mieć końca. Gdy już przerobiliśmy kultowego FPS-a w nie mniej kultowym Minecrafcie, przyszło nam przepracować uruchomienie gry na teście ciążowym.

A w przeszłości nie było przecież gorzej. Doom był uruchamiany na lodówce, mobilnym billboardzie LED, w bankomacie, na wyświetlaczu w starym aparacie Kodaka i drukarce. Doomguya kontrolowano przy pomocy tostera, a Sos Sosowski połączył kontrolki ze strunami w pianinie.

I gdy wydawać się mogło, że pomysłowość ludzka w końcu się wyczerpała, a leciwy klasyk, może w końcu odpocząć, ktoś odpalił Dooma na Twitterze. Nie w całości, ale 10 sekund to i tak wynik świetny.

Za wszystkim stoi niejaki Georgi Gerganov, autor bota i profilu Tweet2Doom. Tam wpisujemy odpowiednią listę komend, by po chwili zobaczyć ich realizację na ekranie. W praktyce wygląda to tak.

Na profilu znajdziecie pełną instrukcję obsługi całej zabawy, a jeżeli uda się wam ukończyć poziom, autor bota opublikuje wasze osiągnięcie. Ostrzegamy, nie jest to rzecz łatwa.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.