Doom 2 zrobiony z... kartonu. W bonusie John Romero

Ludzie robią ciekawe i dziwne rzeczy. Zwłaszcza z Doomem. Jedni odpalają go na teście ciążowym, inni poświęcają 9 miesięcy, żeby stworzyć kilka wyimków z kampanii Dooma 2 w kartonowej wersji i okrasić to garścią rymów.

Dooma 2 w wersji kartonowej
Dooma 2 w wersji kartonowej
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Barnaba Siegel

15.02.2021 13:41

Człowiek tytułujący się jako "Late Night Reviews", choć nazwa jego kanału brzmi "Games made of cardboard", nagrywa różne rzeczy, ale przede wszystkim - tworzy gry z kartonu.

Wydrukowane tekstury nakleja na szary materiał, rękami wprawia w ruch przeciwników i Doomguya (czyli... po prostu samą broń), a do tego dołącza sporo niecyfrowych efektów specjalnych. Całość wygląda tak:

Przez 9 miesięcy artysta tworzył wszystkie plansze i drobne elementy, co uwiecznił w serii zakulisowych nagrań (wideo poniżej).

Oczywiście nie mamy do czynienia z całym "Doomem 2" plansza po planszy, tylko raczej antologią różnych charakterystycznych momentów. A do tego rymowane opisy różnych sytuacji i króciutkie cameo samego Johna Romero.

To nie pierwsze takie dzieło artysty. Wcześniej stworzył m.in. kartonowego "Dooma", "Super Mario Bros" i "Mario World". I dziwię się tylko, że przy tak potężnym gronie fanów starych shooterów, a już działa id Software w szczególności, kartonowego "Dooma 2" obejrzało ledwie 5000 osób.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.