Zmien skórke
Logo Polygamii

Te zombiaki nie zwalniają - dwa miliony graczy w State of Decay 2

Choć czy w dobie Game Passa taka liczba musi koniecznie być brana na poważnie?

We wpisie o dość… odważnym stwierdzeniu Microsoftu na temat gier z rozbudowanym trybem jednoosobowym (są nieprzyszłościowe, wiecie?) wspominałem, że ich strategia, jak widać, tak ogólnie działa. Znaczy produkcje nastawione na „długą żywotność” są wystarczająco popularne, żeby pchać ten cyrk dalej. Nie wiem, czy dosięgają pięciu milionów takiego Dad of Boya, niemniej na pewno nie znikają po premierze. State of Decay 2 w dwa dni przyciągnęło do siebie milion graczy. Jesteśmy niecałe dwa tygodnie dalej i… no, już wiecie z tytułu.

W tym przypadku przekroczenie bariery dwóch milionów to rzeczywiście spory powód do dumy. Nawet jeśli Microsoft trochę się wycwanił, od jakiegoś czasu podając wyłącznie „liczbę grających”, nie rzeczywisty wynik sprzedaży, gdyż nie wiadomo, jaki procent tych survivalowców to subskrybenci Game Passa. Niemniej – State of Decay to przecież produkt z niższej półki, przez niektórych złośliwie określany jako „napompowana budżetówka”. Zerknijcie do naszej recenzji autorstwa Maćka Kowalika. Zobaczcie, ile problemów ma nowy sztandar firmy z Redmond. Cytując:

State of Decay 2 w obecnym stanie nie zasługuje na obecność w Game Passie, a tym bardziej nie zasługuje na płacenie za grę sklepowej ceny. Xbox Game Preview byłoby dla niej idealnym miejscem. Może urosłaby w nim i przerodziła się w coś rzeczywiście godnego miana sequela State of Decay. Albo umarłaby tam po cichu. A tak – jest siara, bo tytuł, który powiewa na sztandarach Microsoftu rozczarowuje na całej linii i jest być może najgorzej działającą grą na Xboksie One X.

To co, teraz już fani zasłużyli sobie na intensywne, roczne patchowanie?

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Martinex
Użytkownik

może ma dwa miliony graczy ale liczba ta szybko spadnie contentu w grze względem jedynki jest naprawdę mało a większość nowych rzeczy są bardziej irytujące niż fajne pisze jako fan jedynki

JohnStar
Użytkownik

Ktoś w to jeszcze gra? Ciekawi mnie czy coś usprawnili w tym “paczu 18 gigowym”
Powiem szczerze że jako wielki fan zombie odbiłem się od tej gry jak weganin od mięska.
Jedno uruchomienie, sprawdzenie co też znowu MS wymyślił, 3h gry i jedno wielkie ziewanie…

Martinex
Użytkownik

ten patch nie ma 18GB porostu zamiast zamienić pliki patch pobiera grę na nowo i gra urosła z 18GB do 23GB podajże i głownie naprawa błędów

Avalanc
Gość

Jak rozdają Game Passa za 1 zł to i ludzie grają. Ja poczekam aż ogłoszą za kilka tygodni, że porzucają grę, tak jak wszystkie poprzednie to może wreszcie na Steama trafi za 30 zł.

JohnStar
Użytkownik

Obraziłem jakiegoś fana tej gry?:P “srogi minus” 🙂
Ściąganie gry od nowa zamiast patcha 🙂 ehhh dokładnie jak w sea of thievs

Popularne wpisy

Popularne Gry