Takie będzie GTA VI. Przecieki od Jasona Schreiera

Takie będzie GTA VI. Przecieki od Jasona Schreiera

GTA Online
GTA Online
Źródło zdjęć: © Rockstar
27.07.2022 18:19

GTA VI to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych gier w historii. Gracze czekają na kolejną odsłonę cyklu od lat i w końcu "coś" zaczyna się dziać. Jason Schreier uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzącej produkcji Rockstara.

O GTA VI mówi się od lat. Nic dziwnego - będące wciąż szalenie popularne GTA V zadebiutowało dziewięć lat temu. Czas na nowe. Fani od dawna przypuszczali, że logicznym będzie umieszczenie akcji gry w Vice City. Były to jednak tylko domysły, teraz otrzymujemy coraz więcej prawdopodobnych informacji.

Jason Schreier, popularny dziennikarz, zajmujący się branżą gier wideo, poinformował w tekście opublikowanym w serwisie Bloomberg o tym, czego możemy się spodziewać po najnowszej odsłonie Grand Theft Auto. Uprzedzając - będą palmy, plaże i poczujemy się jak w Miami.

Nowością w serii ma być protagonistka. W GTA VI zagramy dwoma bohaterami. Jedną z tych osób będzie Latynoska. Drugą z grywalnych postaci będzie mężczyzna. Inspiracją dla scenarzystów mieli być Bonnie Parker i Clyde Barrow oraz ich historia.

Jeśli chodzi o miejsce akcji, Schreier określił je jako fikcyjną wersję Miami i otaczające je terytoria, co oznacza, że wylądujemy w Vice City. Rockstar planował pierwotnie, by mapa najnowszego GTA przedstawiała tereny Ameryki Północnej i Południowej, ale zrezygnowano z tego pomysłu.

Ciekawostką jest fakt, że Rockstar, chcąc uniknąć crunchu, planuje początkowo oddać graczom tylko samo miasto, a z czasem do gry będą dodawane nowe lokacje i misje. Mimo to świat przedstawiony ma być ogromny - w grze pojawi się więcej budynków możliwych do odwiedzenia niż w poprzednich odsłonach.

To wszystko są jednak jedynie przecieki. Co prawda są one wiarygodne, ale nie są to informacje oficjalne, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Nie ma już jednak zbyt wiele czasu na zmiany. Schreier przytacza opinie branżowych analityków, zdaniem których premiera GTA VI odbędzie się w 2024 roku finansowym Take-Two, czyli między kwietniem 2023 a marcem 2024, choć dla deweloperów jest to mało prawdopodobne.

Jednocześnie dziennikarz podkreśla, że osoby, z którymi rozmawiał, nie znają konkretnej daty premiery. Ich zdaniem odbędzie się ona za co najmniej dwa lata. Biorąc pod uwagę, że sam tytuł rozwijany jest od 2014 roku, oczekiwania graczy mogą być całkiem spore.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)