Stray pozamiatało ogonem. To najlepiej oceniana gra 2022 roku

Stray pozamiatało ogonem. To najlepiej oceniana gra 2022 roku

Stray
Stray
Źródło zdjęć: © Sony
26.07.2022 15:11

Studio BlueTwelve ma powody do zadowolenia. Stray detronizuje God of War i dzierży obecnie tytuł najlepiej ocenianej gry w 2022 roku na platformie Steam. Niepozorny kociak, będący bohaterem tego dzieła, skradł serca graczy.

Twój kot kupowałby Stray

Niezależna gra Stray podbija rynek. Dzieło studia BlueTwelve wdrapało się na sam szczyt rankingu i nie chce stamtąd zejść! Opowieść o niepozornym kocie została doceniona przez recenzentów oraz graczy. Ba! Nawet same koty wykazują ogromne zainteresowanie grą. Bez wątpienia mowa tu o pewnym fenomenie i tytule co najmniej udanym. Dowodem na to są oceny użytkowników na platformie Steam.

Najlepiej oceniana przez użytkowników gra 2022 roku

Top 5 najwyżej ocenianych produkcji wydanych w 2022 roku
Top 5 najwyżej ocenianych produkcji wydanych w 2022 roku© steam250

Dane pochodzące z serwisu steam250, nie pozostawiają złudzeń. Stray jest najwyżej ocenianym przez graczy tytułem na platformie Steam. Oczywiście cały czas mowa o produkcjach, które zostały wydane w 2022 roku. Tym samym skromne kitku detronizuje potężnego Boga Wojny, aczkolwiek obecnie różnice są minimalne. Pamiętajmy jednak, że Stray zadebiutowało niedawno, czego nie można powiedzieć o God of War w wersji pecetowej.

  • Stray otrzymało 46244 oceny, z czego 98 proc. to te pozytywne. Średnia wynosi 8,61.
  • God of War - 53182 oceny. 97 proc. pozytywnych. Średnia to 8,56.

Lala - "aktorka", która użyczyła głosu w Stray

Oryginalny pomysł na grę wymagał od twórców niekonwencjonalnych rozwiązań. Idealnym przykładem jest fakt, że prace nad projektem przebiegały w asyście prawdziwego kota.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)