Steam znów bije rekord. Liczba użytkowników robi piorunujące wrażenie

Steam znów bije rekord. Liczba użytkowników robi piorunujące wrażenie
28.11.2021 19:25
Steam znów bije rekord. Liczba użytkowników robi piorunujące wrażenie
Źródło zdjęć: © Valve

Steam ustanowił kolejny rekord jednoczesnych użytkowników, tym razem notując oszałamiającą liczbę 27,1 mln graczy. Co więcej, 7,8 mln z nich grało aktywnie w tytuły dostępne na platformie.

Według danych SteamDB przełomowa liczba wynosiła dokładnie 27 182 165 graczy i została ustanowiona 27 listopada. Poprzedni rekord wynosił 26,9 mln użytkowników i został osiągnięty w kwietniu. Przy okazji 7,8 miliona klientów platformy aktywnie uczestniczyło w grze, co jest również zupełnie nowym osiągnięciem dla Steama.

Podczas szczytu, wykresy Steam wyszczególniały, które tytuły miały najwięcej graczy. Wiele z nich to główne pozycje na liście przebojów platformy. Sugeruje to, że nowe wydania i produkcje nie są odpowiedzialne za gwałtowny wzrost liczby użytkowników.

Tytuły, które przyczyniły się do pobicia rekordu to między innymi: CS:GO, Dota 2, New World, Halo Infinite, Team Fortress 2, Rust, Apex Legends, MIR4, GTA 5 i Farming Simulator 22. Niewątpliwie na sukces wpłynęła również trwająca na platformie jesienna wyprzedaż.

Jesienna wyprzedaż Steam

Od 24 listopada można kupić wybrane gry o wiele taniej, niż standardowo. Na zakupy mamy całkiem dużo czasu, bo koniec promocji przewidziany jest na 1 grudnia o godzinie 19:00. Warto jednak przejrzeć listę dostępnych tytułów już teraz, by nie spóźnić się z zakupami.

Taniej można kupić następujące tytuły:

Z pewnością warto uzupełnić już teraz swoją bibliotekę gier. W końcu trend wzrostowy platformy Valve rozpoczął się w styczniu 2020 roku, gdy świat zaczął się samoizolować na początku pandemii COVID-19. Niewykluczone, że już niebawem znów zostaniemy zamknięci w domach, a wtedy każdy nowy tytuł będzie świetnym sposobem na nudę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)