Steam Deck zalicza poślizg. Valve podaje nową datę premiery

Steam Deck zalicza poślizg. Valve podaje nową datę premiery
Źródło zdjęć: © Valve
Konrad Siwik

11.11.2021 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli planowaliście zrobić sobie pod choinkę prezent w postaci Steam Deck, musicie uzbroić się w cierpliwość. Przenośny komputer PC nie trafi na rynek w 2021 roku przez problemy z łańcuchem dostaw.

Valve w środowym wpisie na blogu ujawniło, że premiera Steam Deck została przełożona. Podręczny komputer zacznie być wysyłany do fanów w lutym 2022 roku, czyli dwa miesiące po pierwotnym harmonogramie. Valve winą za opóźnienie urządzenia obarczyło globalny łańcuch dostaw.

"Premiera urządzenia Steam Deck zostanie opóźniona o dwa miesiące. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw na wysyłkę urządzenia. Jednak z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów" – czytamy w oficjalnym wpisie na blogu.

Steam Deck nie miał dokładnej daty premiery, natomiast Valve jedynie zapewniało fanów, że sprzęt będzie do nich dostarczany w grudniu. Natomiast te same niedobory chipów, które uniemożliwiają graczom na całym świecie zdobycie PlayStation 5 lub Xbox Series X, teraz dotknęły Steam Deck.

"Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku. Będzie to też nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji – posiadacze rezerwacji nie stracą swojego miejsca w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte w czasie" – pisze Valve, dodając, że szacunkowe daty zostaną zaktualizowane wkrótce po opublikowaniu ogłoszenia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)