Zmien skórke
Logo Polygamii

Sekiro: Shadows Die Twice wielkim hitem sprzedażowym, Activision zadowolone

Nadal lubimy dostawać po tyłku.

Dwa miliony. Tyle egzemplarzy nowego dzieła From Software zostało nabytych w… dziesięć dni od premiery, jak chwali się Activision. „Sekiro wniosło coś unikalnego do portfolio Activision. Praca z tym studiem oraz pomoc w przedstawieniu ich nowej marki graczom z całego świata to dla nas zaszczyt” – mówi Michelle Fonseca z korporacji. – „To fani sprawili, że Sekiro jest jedną z największych premier 2019 roku. Poradziła sobie dobrze na wszystkich platformach, wliczając pecety”. No, no. To nie Call of Duty, wiadomo, ale fajnie tak mieć coś, co naprawdę zachwyca branżę, a nie tylko ściąga młodocianych ćpunów testosteronu.

Od premiery minęło już więcej czasu niż wspomniane dziesięć dni, zatem realny wynik na pewno już poleciał wyżej. O tym, że dzieło Miyazakiego naprawdę radzi sobie świetnie, przekonaliśmy się ostatnio, gdy trafiło na podium najpopularniejszych gier marca w PlayStation Store. Uspokajające jest jednak czytanie równie ładnych wiadomości od korporacji, która dawno sprzedała diabłu duszę. Obie firmy ten sukces powinien wyłącznie zmotywować. From poradzi sobie dobrze bez względu na to, jakiego giganta poproszą (lub nie) o pomoc. Za to Activision niech to da do myślenia. Jest w tym biznes. Nie muszą ograniczać się do rokrocznego odcinania sieciowych kuponów.

Pytacie, jak mi idzie w Sekiro? Ano dopiero zacznie niebawem. Czekałem, aż Aśka powie ostateczne „dość”, doczekałem się w końcu. Ale na tym etapie wiem przecież o grze właściwie wszystko. Miałem spory ubaw z naszego prima aprilis, Slacka trzeba było już czasem skipować, gdy obecni i starsi Polytowarzysze rozpoczynali codziennie modlitwy nad grą, a w dziale blogów powraca niczym refren kultowej piosenki. Osobiście mam nadzieję, że nie przysłoni całkiem totalnie innego Nioha, który zrobił ze mnie nie raz, nie dwa ścierę do podłogi w jakimś całonocnym fast foodzie. Oraz nie przekreśli „dwójki” Bloodborne’a na dalekim horyzoncie.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Ja nadal czekam na Nioha 2, bo jedynka była super. Żeby tylko popracowali nad projektem lokacji.

Popularne wpisy

Popularne Gry