Rozchodniaczek: dwa dema, złe szachy i gry VR na bogato

Rozchodniaczek: dwa dema, złe szachy i gry VR na bogato

Rozchodniaczek: dwa dema, złe szachy i gry VR na bogato
Bartosz Stodolny
04.10.2016 20:51

No zapraszam, zapraszam! Nie bójcie się, nie chowajcie w cieniu! Podejdźcie z pucharami, to i wam poleję. A dziś Rozchodniaczek wyjątkowo smaczny i w same dobra obfitujący.

Outlast 2 dostał właśnie wersję demo

A pobierzecie ją stąd, jeśli gracie na pecetach, a jeśli wolicie stuningowane mikrofalówki, to wersję na PS4 pobierzecie z PS Store, a na XOne... jeszcze się nie pojawiła. Musicie się jednak spieszyć, bo zniknie 1 listopada. Swoją drogą szkoda, że wersje próbne pojawiają się tak rzadko, bo wielu grom by się przydały.

OUTLAST II TEASER

Darkest Dungeon też dostanie coś na "D"

Oczywiście DLC, bo jakżeby inaczej... Choć akurat w przypadku gry, która była wzorem tego, jak powinno się robić Wczesny Dostęp na Steamie nie mam nic przeciwko. Szczególnie, że to dobry "rogalik". Co wiemy o dodatku zatytułowanym The Crimson Court? Będą w nim wampiry i pojawi się "gdzieś na początku 2017 roku". No i ma fajny obrazek.

Obraz

A w Ghost Recon: Wildlands po cichu gra się tak

W końcu gra ma oferować pełną swobodę w podchodzeniu do zadań. Widzieliśmy już opcję "Rambo", teraz pora na wersję "Predator". Muszę powiedzieć, że wygląda to całkiem fajnie, choć pewnie coop nie będzie tak "profesjonalny" jak na pokazanym materiale. W ogóle kiedy widzę takie nagranie od razu przypomina mi się reklamowy gameplay z Rainbow Six: Siege, gdzie aktorzy starali się być tak prawdziwi, że wyszli sztucznie.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands: Stealth Takedown Mission | Gameplay | Ubisoft [NA]

Czekacie na Yooka-Laylee, a nie przepadacie za "cyfrą"?

To dobrze się składa, bo gra dostanie wersję pudełkową. Nie wiemy co prawda, jak będzie ona wyglądała, ale deweloper potwierdził, że takowa faktycznie powstanie. No chyba, że wydający tę platformówkę Team 17 postanowi zrobić to, co zrobił z horrorem Allison Road i z bliżej niewyjaśnionych przyczyn grę anulować. Choć akurat w tym przypadku skończyło się dobrze, a w sumie mało prawdopodobne, by Yooka-Laylee spotkał ten sam los.

Yooka-Laylee New PS4 Gameplay - Classic Platformers Are Back!

Nowe brzmienie trudnych do osiągnięcia... eee... osiągnięć na Xboksie One

Trwa ono 11 sekund, chyba po to, by podkreślić naszą zaje... fajność i uber skilla. W sumie nawet nie brzmi źle, choć nie wiem, czy chciałbym, aby coś takiego mi dźwięczało podczas skupiania się na grze. Brzmi to to tak:

A w grze tak:

Xbox One Rare Achievement

A może wolicie rozwiązywać zagadki starych morderstw?

W takim przypadku Root Letter na PS4 i, uwaga, uwaga, PS Vita będzie dla was idealny. Ten tytuł z gatunku visual novel mają wyróżniać dwa czynniki. Po pierwsze, bardzo dokładnie odwzorowane miasteczko Matsue w japońskiej prefekturze Shimane, której władze blisko współpracowały z twórcami z Kadokawa Games , by jak najlepiej odwzorować miejscowość. Po drugie, w odróżnieniu od klasycznych przedstawicieli gatunku, w Root Letter będzie więcej opcji interakcji. Wzorem Ace Attorney będziemy zbierać poszlaki i przesłuchiwać świadków, by na końcu skonfrontować to wszystko z prawdą. Premiera 28 października.

Root Letter | Launch Trailer | PS4

O rany, ale się rozpisałem o japońskiej grze. No to teraz migiem o...

Really Bad Chess

Niby złe, ale na swój sposób genialne. Really Bad Chess to klasyczne szachy, z klasyczną mechaniką i zasadami, ale kompletnie porąbanym pomysłem na rozgrywkę. Otóż każdą grę zaczynamy z losowo wybranymi figurami. Efektem tego mogą być na przykład takie sytuacje:

Obraz

Gra ukaże się 13 października na urządzeniach z systemem iOS.

Nie do wiary! Jeszcze jedno demo w Rozchodniaczku

Tym razem najnowszej odsłony Pokemonów zatytułowanej Sun and Moon. Nintendo potwierdziło, że demo zostanie udostępnione do pobrania z eShopu 18 października, gracze zostaną ograniczeni do obszaru Alola i będą mieli okazję złapać Pokemona Ash-Greninja, którego potem będą mogli przenieść do pełnej wersji gry.

No to jeszcze dwie zajawki kampanii w Battlefield 1

Ta kampania to nawet całkiem fajne podejście i możliwe, że w końcu dostaniemy jakiegoś dobrego single'a, którego tak brakuje w dzisiejszych FPS-ach. W każdym razie, EA i DICE prezentują nam dwóch bohaterów wspomnianych przez Patryka opowiadań składających się na kampanię dla pojedynczego gracza. Poznajcie gońca i lotnika.

I data premiery Alice VR. W "bogatym" wydaniu

Alice VR zapowiada się bardzo ciekawie, a grę będzie można sprawdzić już w tym miesiącu na WGW i PGA. Kupić będzie można też w tym miesiącu, a konkretnie 27 października. Platformy docelowe: HTC Vive, Oculus Rift, OSVR i pecety bez gogli. Jest to drugi, obok Regalia: Of Men and Monarchs, tytuł wydawany przez polskiego Klabatera (Klabatra?), czyli podejście cdp.pl do światowego rynku wydawniczego. Jak podaje wydawca, gra otrzyma bardzo bogate wydanie. Tylko cyfrowe (pudełek i tak nikt nie lubi), zawierające nastrojową ścieżkę dźwiękową (godzinę po premierze na YouTube), 40-stronicowy artbook z komentarzami twórców (godzinę po premierze po prostu gdzieś w Sieci) oraz niedostępne nigdzie indziej materiały wideo o powstawaniu gry (te będą na tubce pewnie jakieś trzy godziny po premierze, bo filmy dłużej się wrzuca). No i jeszcze unikalne tapety. Nie zapominajmy o unikalnych tapetach.

Alice VR - Dev Diary - Finding Inspiration

Wiecie, to nie jest tak, że jestem negatywnie nastawiony do Klabatera czy cdp.pl. Jestem po prostu negatywnie nastawiony do "Januszowych" praktyk marketingowych niezależnie od tego, kto je stosuje. Bo bogate wydanie, to fajne pudełko, najlepiej steelbook, plakat, figurka, drukowany artbook, płyta z muzyką, a nie pdf i ścieżka dźwiękowa w cyfrze.

Rozchodniaczka polewał, dzięki Klabaterowi, Klabaternikiem też zwanym, go nie rozlewając,

Bartek Stodolny

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)