Romans z Judy w Cyberpunku 2077. Wycięta wersja? CD Projekt Red komentuje

Strona głównaRomans z Judy w Cyberpunku 2077. Wycięta wersja? CD Projekt Red komentuje
05.01.2021 17:29
cyberpunk 2077
cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Grzebiący w plikach odkryli ciekawą rzecz. Otóż w Cyberpunku 2077 są pełne linie dialogowe dla romansu V "faceta o męskim głosem" z Judy, czyli słynną już edytorką filmów braindance w ogrodniczkach. Czyżby pozbawiono nas oczekiwanej przez wielu wersji wydarzeń?

Nie do końca - i jednocześnie w udzielonej Eurogamerowi wypowiedzi CD Projekt Red uciął wiele przyszłych spekulacji dotyczących "wyciętej zawartości". Ale po kolei.

Rób lepsze portrety w Cyberpunku 2077. Poradnik fotograficzny
Rób lepsze portrety w Cyberpunku 2077. Poradnik fotograficzny

Judy to edytorka pornograficznych filmów braindance w klubie Lizzie's Bar. Ale my poznajemy ją w czasie planowania kradzieży chipu od korporacji Arasaka. Zanim jednak ktokolwiek mógł zagrać w "Cyberpunka 2077", świat zakochał się w Judy już po samych zwiastunach i w sieci przewijały się błagania, aby w grze pojawiła się opcja romansu z nią.

Nie będzie specjalnym spoilerem zdradzenie, że taki motyw faktycznie się pojawił. Ale, jak w przypadku każdego romansu w "Cyberpunku 2077", powodzenie zalotów jest zależne nie tylko od wyborów podjętych w grze, ale i w edytorze postaci na starcie. W przypadku Judy związek skonsumować może tylko postać o "kobiecej budowie ciała i głosie", jak informuje nas oficjalny poradnik do gry.

No cóż, wielki zawód dla wszystkich tych, którzy rozkręcili się z przygodą inną postacią i liczyli na związek z edytorką filmów. Ale! Modderzy pogrzebali w plikach i odkryli, że nie tylko da się to zmienić, ale w grze zaszyta jest pełna linia dialogowa dla romansu dla V-mężczyzny. Autor filmiku pokazuje, jak tego dokonać.

Czyli co - CDPR wyciął gotową zawartość z gry? I tak, i nie. Oto co powiedzieli Eurogamerowi:

- Było to znacznie łatwiejsze dla naszej ekipy od lokalizacji, z produkcyjnego punktu widzenia, żeby nagrać obie wersje linii dialogowych, aby uniknąć sytuacji, że czegoś nam zabraknie i trzeba będzie powtarzać nagrania - tłumaczy przedstawiciel CD Projektu Red.

- Judy od początku miała być partnerem wyłącznie dla V-kobiety i była to część naszej wizji artystycznej, nie wycinaliśmy opcji romansu dla męskiej postaci - dodaje CDPR.

Czyli wszyscy ci, którzy wzdychali do dziewczyny, a wybrali postać męską lub transseksualną, muszą zacząć ponownie i stworzyć postać zgodnie z założeniami twórców, a więc "V o kobiecej budowie ciała i głosie".

Jednak co ważniejsze - tą jedną wypowiedzi Redzi potencjalnie uciszają multum kolejnych spekulacji. Jeśli gracze odkryją jakąś nową linię dialogową zaszytą w plikach gry, to również będzie oznaczało, że nagrano ją "na zapas".

No, chyba że tekst będzie dotyczył wydarzeń, osób czy miejsc, których zabrakło w finalnej wersji gry. A nie wątpię, że takie smaczki będą intensywnie szukane.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Imperatory
Źródło zdjęć: © WP
Imperatory
Udostępnij:
Komentarze (1)