Zmien skórke
Logo Polygamii

Recenzje Gears of War 4 chwalą grę, choć potwierdzają, że czwórka w tytule nie wzięła się znikąd

Nowe studio, nowi bohaterowie, stare pomysły.

Gears of War 4 to najlepsza kampania single player w historii serii i dowód na to, że „gra akcji dla pojedynczego gracza” żyje i ma się dobrze. Oraz że najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy, rzecz jasna.

Tak zaczął naszą recenzję gry studia The Coalition Dominik Gąska. Z wystawieniem ostatecznej oceny wstrzymamy się do solidnego ogrania trybów sieciowych, co przed premierą było problematyczne. Ale są serwisy, które już teraz wystawiły Gears of War 4 ostateczne noty. Póki co, średnia ocen na Metacritic to 85/100. Czyli niższa od wcześniejszych odsłon głównego nurtu serii, ale wyższa niż w przypadku Judgment.

9,25/10 wystawił Andrew Reiner z Game Informera.

JD jest synem Marcusa Fenixa, ale w niczym nie przypomina ojca sięgając po sarkazm nawet w sytuacjach, w których pozornie jest bez szans. Testy DNA mogłyby wykazać, że tak naprawdę jest synem Nathana Drake’a z Uncharted, ale dobrze wpasowuje się w tę rozerwaną wojną krainę i świetnie dogaduje się z kompanami (którymi można sterować w lokalnej lub sieciowej kooperacji).

Ale Reiner szybko dodaje, że gdy do akcji wkracza nowy wróg, czwarte Gearsy wracają do sprawdzonych rozwiązań i mechanik rozgrywki. Chwali walki z bossami, zróżnicowanie wyzwań i nazywa kampanię najlepszą od czasu pierwszej gry.

Adam Beck, recenzujący grę dla Hardcore Gamera narzeka trochę na bohaterów i fabularne podwaliny nowego świata, ale wystawił grze 4/5. Głównie z uwagi na tryby sieciowe, które rekompensują jego zdaniem braki kampanii.

Gears of War 4 można porównać do Halo 5: Guardians. Ma jedne z najlepszych trybów kooperacji i rywalizacji jakie można znaleźć, ale kuleje fabularnie. Nie chodzi tylko o długość kampanii, ale zamknięte lokacje i pozbawiony znaczenia rozwój bohaterów. Fakt, że nie potrafisz zapamiętać imienia postaci, która jest z tobą przez całą kampanię coś znaczy. Ale i tam są absolutnie zachwycające momenty, w trakcie których będziecie siedzieć na skraju fotela i szczerzyć się od ucha do ucha.

Brett Makedonski w swojej recenzji na Destructoidzie zastanawia się czy Gears of War 4 jest hołdem dla wcześniejszej trylogii czy pasożytuje na niej wyraźnie podkradając sprawdzone pomysły.

Ale gdy klasyczne momenty Gears of War pojawiają się na scenie – czyli przez większość czasu – z reguły jest świetnie. Warto pamiętać, że mówimy o serii, która nie tylko spopularyzowała mnóstwo rozwiązań w trzecioosobowych strzelaninach, ale potrafi sprawić, że zapierają one dech w płucach. Pętla: strzel, zabij, schowaj się za osłoną, traf z active reload i znowu strzelaj jest niesamowicie satysfakcjonującą zabawą.

Ostatecznie wystawił ósemkę.

Jim Sterling zaczyna swoją recenzję od stwierdzenia, że jest nieco rozczarowany. Jednym z powodów rozczarowania Jima jest Rój, czyli nowi przeciwnicy, którzy tacy nowi wcale nie są.

To niewiele więcej niż Szarańcza w innych ciuszkach. Wyglądają tak samo, brzmią tak samo i mają taką samą rolę w fabule[…]Najgorsze, że mają coś wspólnego również ze Lśniącymi z Gears of War 3 – są nudni.

Narzeka, że Rój przypomina zwykłe zombie i nie zaskakuje gracza różnorodnością stworów. Lepiej wypadają wrogowie z COG, ale i tak nie na tyle, by zachwycić Jima. Więc skąd aż 7/10?

Narzekam sobie na Gears of War 4, ale to dlatego, że kocham tę serię. Bardzo ją cenię nawet jeśli jestem nietypowym fanem, który szuka w niej przede wszystkim kampanii a nie multiplayera. Zdaję sobie sprawę, że to wpływa na moją ocenę gry, bo kampania niedomaga i jest gorsza nawet od “trójki”, ale sądzę, że warto przyjrzeć się grze z tej perspektywy. A czy GOW4 jest dobre? Jasne.

No właśnie – Gearsy dla singla czy Gearsy dla multi? Co dla Was jest w tej serii najważniejsze? Warto zwrócić na to uwagę czytając recenzje. Oto jeszcze kilka:

W Gears of War gram dla...

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lucand
Użytkownik

Czyli standardowo gra średnia 9/10 😀

Popularne wpisy

Popularne Gry