Kolejne odsłony Gears of War mogą nie być shooterami

Kolejne odsłony Gears of War mogą nie być shooterami

28.09.2016 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcus Fenix jako bohater gry randkowej? Mobilna wariacja na temat Gears of War w stylu Pokemon Go? Kto wie – wszystko jest możliwe!

Jak donosi Gamespot, na temat przyszłości serii Gears of War wypowiedzieli się Phil Spencer („Pan Xbox”) oraz Chuck Osieja – dyrektor kreatywny w studiu The Coalition. Już za dwa tygodnie ukaże pierwsza produkcja zespołu, stworzonego w celu kontynuowaniu jednej z największych marek na konsoli Microsoftu – Gears of War 4.

Gdy podczas odbywającego się w Sydney Xbox Fanfest padło pytanie o to, czy w serii Gears of War może się ukazać gra z gatunku innego niż shooter, Phil Spencer szybko ostrzegł Osieję, by ten „nie powiedział za dużo”. Przedstawiciel The Coalition najwyraźniej się przestraszył, bo nie powiedział nic.

Sam Spencer podłączył się raz jeszcze, by jednak nieco ukonkretnić tę odpowiedź.

Pierwsza reakcja Spencera i próba powstrzymania przedstawiciela The Coalition przed powiedzeniem „zbyt dużo” mogła być oczywiście żartem, ale może też sugerować, że nad „Gearsami” w gatunku innym niż strzelanka już ktoś pracuje.

Pytanie tylko, co by to mogło być? Kolejny RTS? Raczej nie – Halo Wars chyba już wystarczy. Może gra wyścigowa? W tym gatunku akurat Microsoftowi trudno odmówić sukcesów, szczególnie w ostatnim czasie. A może symulator chodzenia, poruszający ważkie kwestie ludzkiej tożsamości, odpowiedzialności za własne czyny i roli przemocy w rozwoju cywilizacji?

Obraz

To ostatnie naprawdę chciałbym zobaczyć.

Tymczasem Gears of War 4 wychodzi 11 października na PC i Xboksa One. Czy ktokolwiek czeka, ale tak naprawdę?

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)