Zmien skórke
Logo Polygamii

Ptaszki ćwierkają, że nowe Call of Duty to Black Ops 4

Niektóre dodają, iż powstaje też wersje na Switcha.

Nic nowego – na początku roku zawsze dostajemy pierwsze przecieki na temat Call of Duty. O WWII dowiedzieliśmy się przecież w marcu 2017 roku. Ploteczki, jak zawsze, należy interpretować z przymrużeniem oka, ale CoD-owe ploteczki zazwyczaj się sprawdzają. I według entuzjastycznych źródełek Eurogamera tegoroczna inkarnacja (ziew) tasiemca Activision to… Black Ops 4. Szok! Panika! Zamieszki! Niezdrowe jedzenie w środku nocy!

Tak naprawdę to nie. Black Ops jest bodaj drugą najważniejszą podserią Call of Duty (po Modern Warfare), od początku tworzone było przez studio Treayarch, na które to padła “kolej” w tym roku. Pierwsza odsłona rozgrywała się w czasach Zimnej Wojny, druga w niedalekiej przyszłości, a trzecia poszła w pełne science-fiction i blasterki. Wiadomo, iż nowa część zrezygnuje z charakteru “trójki”, bo BUTY NA ZIEMI to łatwiej przyswajalny przez graczy motyw. Activision na pewno nie chciałoby powtórki z Infinite Warfare. Sprzedać by się sprzedało, wiadomo, ale ostatnie wcielenie marki odbudowało część dawnej reputacji. Byłoby szkoda to teraz psuć.

Co ciekawe – mówi się także o porcie na Switcha. Pierwsze Call of Duty na platformie Nintendo od Ghosts? Właściwie dlaczego nie, zwłaszcza w obliczu portowania innego hitu Activision – Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – na Pstryka. Wiadomo, że konsolka jest za słaba, by udźwignąć “normalną” wersję CoD-a i port potrzebowałby dedykowanej ekipy, lecz skoro z Doomem (tak sobie) się udało, a teraz ma udać z Wolfensteinem, to wcale nie musi być nierealne. Acti tam, gdzie kasa. A kasy wśród użytkowników konsolki wielkiego N nie brakuje.

Adam Piechota

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
soulsonist
Użytkownik

Nie ogralem jeszcze 3, ale pierwsze dwie odslony byly dla mnie bardzo udane

Redemptor
Użytkownik

a trójka była, bo już tego nie ogarniam?.

Venasque
Użytkownik

Red. Piechota o Kolodudi?! WHAAAT? 😛

ammarmar
Użytkownik

Tylko o czym miałaby być ta gra? Zimna wojna ogarnięta w większości w części pierwszej (lata 60/70-te) i częściowo drugiej (lata 80-te). Te durnoty z dronami i robotami z części 2/3 z litości pominę milczeniem.

Może lata 50-te? Wojna w Korei, blokada Berlina, radzieckie próby nuklearne, kryzys Sueski?