Activision po raz pierwszy pokazało tryb wieloosobowy z nowego Call of Duty. Sporo się zmieni

Strona głównaActivision po raz pierwszy pokazało tryb wieloosobowy z nowego Call of Duty. Sporo się zmieni
15.08.2013 11:16
Activision po raz pierwszy pokazało tryb wieloosobowy z nowego Call of Duty. Sporo się zmieni
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Ale spokojnie, to ciągle stary, dobry, dynamiczny CoD. Sprawdźcie, jakie znajdą się w nim nowości.

Call of Duty: Ghosts działać będzie na zupełnie nowym silniku, nic więc dziwnego, że postacie będą miały mnóstwo nowych animacji. Specjalny system pozwoli także w łatwy sposób wychylać się zza rogu, z kolei specjalny ślizg umożliwi płynne przechodzenie od pozycji stojącej do kucznej bądź leżącej.

Także dzięki nowej technologii będzie można niszczyć niektóre obiekty, również te sporych rozmiarów, a mapy będą dynamicznie zmieniać się w czasie meczu. Twórcy obiecują mnóstwo nowych możliwości wizualnego dostosowania żołnierzy do swoich preferencji. Po raz pierwszy w trybie wieloosobowym w tej serii pojawią się postaci kobiece.

Jeśli natomiast chodzi o niekosmetyczny aspekt tworzenia bohaterów, to system będzie działać podobnie do "Pick Ten" z COD-a Treyarchu. Gracze dostaną konkretną ilość punktów, które będą mogli wydać na specjalne zdolności. Pojawi się nowa klasa - Marksman Rifle - i trzydzieści nowych broni, a każdy gracz będzie mógł stworzyć "squad" złożony z maksymalnie dziesięciu unikalnych postaci.

Wśród nowości będzie także siedem nowych trybów rozgrywki oraz jeden tryb kooperacji, którego na razie jeszcze nie ujawniono. Wśród tych pierwszych znajdą się natomiast:

- Cranked - zabójstwo przyspiesza gracza, ale ma on 30 sekund na zdobycie kolejnego,

- Search and Rescue - drużyna gracza może go ożywić, podnosząc jego tag, ale przeciwnicy mogą temu zapobiec, robiąc to samo,

- Squads - dowolnie dobrane postaci ze "squadu" ścierają się ze sztuczną inteligencją albo innymi graczami.

Infinity Ward zapowiada także, że przy Ghosts bardzo poważnie myśli o rywalizacji esportowej. Na razie wiadomo jednak tylko tyle, że turniej tej gry pojawi się na przyszłorocznej edycji amerykańskiej ligi MLG Pro Circuit.

Szkoda natomiast, że tym razem na konsolach nie pojawi się możliwość streamowania gry prosto z jej poziomu. Potrzebny będzie do tego osobny sprzęt. Albo konsola nowej generacji, bo w nie przecież jakieś funkcje tego typu będą wbudowane od razu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o Season Passie, który oczywiście pojawi się i w Call of Duty: Ghosts. Jego zakup pozwoli na dostęp do czterech dostępnych w cyfrowych dodatkach paczkach map, a także Team Leader Packa, czyli specjalnej postaci do multi. Co ciekawe, swoje statystyki, poziom prestiżu, DLC i cały profil będzie można za darmo przenieść między generacjami konsol. Cóż, widocznie Activision nie ma nic przeciwko, byście dwa razy kupili ich grę...

Poniżej zwiastun trybu wieloosobowego w Ghosts. Ciekawostka - przy jego okazji odbyła się także premiera nowego singla Eminema - "Survival".

[za Dtoid, 2, AGB, GT]

Tomasz Kutera

326958509181655082
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)