Zmien skórke
Logo Polygamii

Prezes Blizzarda, J. Allen Brack, również zabrał głos w sprawie “Reforged”

Mistrzowie stwierdzania stanu faktycznego.

Po tym, jak Warcraft III: Reforged ukazał się w stanie… nie wyjściowym, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji, gracze na całym świecie zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie i zarzucać Blizzardowi znaczące odejście od tego, czym pierwotnie miał być ten remaster. Poskutkowało to niechlubnym tytułem dla nowego-starego Warcrafta III i od kilku dni jest najgorzej ocenianą produkcją na Metacriticu z notą 0,5 od graczy.

Tydzień temu przytoczyłem wypowiedź przedstawicieli firmy, którzy przepraszali graczy i zapewniali, że w ciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja znacznie się poprawi. Próbowali również – dość nieskładnie trzeba przyznać – wytłumaczyć jakoś brak obiecywanych usprawnień, jak choćby reżyserowanych cutscenek, którymi to porwali tłumy podczas Blizzconu w 2018 roku.

Głos zabrał również J. Allen Brack, prezes Blizzarda, który podczas spotkania dla inwestorów Activision Blizzard podsumowującym czwarty kwartał 2019 roku, stwierdził stan faktyczny i ponownie zapewnił, że “Reforged” będzie dalej naprawiane:

Szczerze mówiąc, to był trochę ciężki tydzień. Nasza społeczność zaczęła oczekiwać od nas naprawdę niesamowitych rzeczy. (Po premierze – dop. red.) doszły nas słuchy, że nie osiągnęliśmy tego poziomu. Ale stoimy za naszymi grami i konsekwentnie pokazujemy, że nie tylko je wspieramy, ale nadal rozwijamy, nawet po premierze, do czego zobowiązujemy się również w tym przypadku. Będziemy więc nadal aktualizować grę i informować społeczność o naszych dalszych posunięciach.

O samym raporcie przygotuję oddzielny wpis, bo pojawiło się w nim kilka ciekawostek, a co do słów pana Bracka… myślę, że tą wypowiedzią rozwiał wszelkie wątpliwości. Przypominam, że Blizzard ułatwił zwracanie remastera – wszelkie informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trikson
Użytkownik

Jak ta społeczność śmie oczekiwać od nas wydania gry jaką im przedstawiliśmy!?

Szczyt bezczelności.

Dandzialf
Użytkownik

To już lepiej by chyba było, gdyby w ogóle tego głosu nie zabierał.

Deniryer
Użytkownik

Od momentu prac nad Diablo 3 ta firma się sypie. Samo D3 były tyle razy przerabiane, że z materiału źródłowego mogłoby powstać z 3 różne H’n’S z odrębną rozgrywką i mechaniką. HoTS jest podtrzymywany na kroplówce. Scenę e-sportową SC2 przejęły firmy zewnętrzne, mają wszystko rozplanowane na 3 lata. Gra po ostatnim patchu odżyła, ale nie widać następcy i nie wiadomo, co będzie po tych 3 latach. SC remaster robiony przez outsourcowane firmy (także odpowiedzialne za WC3R) przyjął się dobrze, bo to tylko remaster z podbitą grafiką i poprawioną kompatybilnością z W10. ] OV2 a.k.a 1.5 to nie wiem czy jest… Czytaj więcej »

GThoro
Użytkownik

Sklepu (z ubraniami, figurkami itp) też nie prowadzą już sami, tylko zepchnęli to do jakiejś wątpliwej jakości firmy.

Popularne wpisy

Popularne Gry